Zdeněk Hostomský nechápe, proč musí nosit roušku, pokud má dokončené očkování: Milan Kubek vysvětlil, proč to zatím tak zůstává

V poslední době politici a odborníci přemýšlejí, jak motivovat lidi k očkování. Biochemik Zdeněk Hostomský se domnívá, že by bylo třeba nechat očkované lidi chodit bez roušky. Koronavirus také prodělal a pak byl očkován, takže nechápe, proč by měl ještě nosit roušku. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima News.

Zdeněk Hostomský se domnívá, že je nyní třeba lidi motivovat, aby se nechali naočkovat. Uvedl příklad, že v některých zemích lidé, kteří dostali vakcínu, již nemusí nosit roušku.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Podle něj se taková plošná opatření lidem rozhodně nelíbí. Dodal, že je jedním z těch, kterým se to nelíbí, protože měl koronavirus a nyní má ještě dokončené očkování.

To znamená, že jeho imunita je již chráněna tak, jak je to nyní možné, takže nerozumí tomu, proč by měl nyní nosit ochranu dýchacích cest.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Nechápe také, proč je třeba pokračovat v nošení roušek ve školách, zejména v případech, kdy po testování bude jasné, že ve třídě není nikdo nakažený.

„Je to dáno tím, že je tu velká tendence nic nedodržovat,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek. Vysvětlil, že pokud nyní nechat očkované nenosit roušku, okamžitě je sundají a ti, kteří vakcínu dosud nedostali, to znamená, že bez roušek budou chodit všichni.

Vakcína / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Domnívá se, že pokud by byli lidé disciplinovanější, bylo by v takovém případě možné nechat očkované lidi, aby nenosili ochranu dýchacích cest. Ale věří, že jednou budeme moci všichni chodit bez nich.

Zdeněk Hostomský také uvedl, že nyní už vakcínu dostalo asi 80 procent lidí z rizikových skupin, například senioři nad 60 let.

Zdeněk Hostomský / Zdroj: youtube.com

Předpokládá, že pokud se podaří naočkovat zbývajících 20 procent, výrazně se to zlepší a problém už nebude takový jako loni. Myslí si také, že vakcinace je nejlepší cestou k normálnímu životu.

Milan Kubek dodal, že podle jeho názoru by lidé měli myslet racionálněji. Podle něj je třeba udělat vše, aby se situace nezhoršila a aby nedošlo k nouzovému stavu a následným opatřením.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Musí chránit vlastní kůži a vzít na sebe kousek spoluzodpovědnosti za ostatní,“ dodal Milan Kubek.

PSALI JSME: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, KOLIK LIDÍ S DOKONČENÝM OČKOVÁNÍM SE NAKAZILO KORONAVIREM: PODLE NĚJ VAKCINACE FUNGUJE

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO NAPOSLED, CO KANDIDUJU DO SNĚMOVNY“: PŘEDSEDA VLÁDY ANDREJ BABIŠ PREZENTOVAL NOVOU KNIHU, VE KTERÉ PROZRADIL, ŽE DO SNĚMOVNY KANDIDUJE NAPOSLEDY

Share