Adam Vojtěch prozradil, kolik lidí s dokončeným očkováním se nakazilo koronavirem: podle něj vakcinace funguje

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch a prezident České lékařské komory Milan Kubek diskutovali na téma očkování proti koronaviru a také o možné nákazy po vakcíně. Ministr na brífinku uvedl, že počet lidí s dokončeným očkováním v ČR byl kolem 4 milionů lidí a z nich se nakazily koronavirem jen zhruba 4 tisíce lidí. Podle šéfa resortu je to důkaz, že očkování funguje. Informuje o tom web TN.cz.

Adam Vojtěch a Milan Kubek diskutovali o spolupráci při řešení pandemie. Oba se shodují, že je nutné pokračovat v očkování.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Resort zdravotnictví hodlá brzy poslat všem lidem, kteří platí zdravotní pojištění dopis. Tímto způsobem chtějí požádat lidi, aby šli se naočkovat.

Ministr zdravotnictví sdělil, že se oba shodují, že kroky resortu jsou správné a že to podporuje i Česká lékařská komora.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho také uvedl, že v Česku je počet lidí, kteří mají hotové očkování, zhruba 4 milionů. Z nich se nakazilo koronavirem jen 4 030 lidí. Podle něj je to důkaz, že očkování funguje.

„Po 14 dnech od poslední dávky byla nákaza prokázána pouze už u 0,06 procenta lidí,“ řekl Adam Vojtěch.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Milan Kubek hovořil také o počtu očkovaných mezi zdravotníky. Například vakcínu dostalo už 83 % lékařů, 75 % zdravotních sester a 70 % ostatních zdravotníků.

Ministr také uvedl, že se poměrně populární stalo očkování bez registrace. Zatím taková centra fungují jen v hlavním městě, brzy ale budou otevřena i v Brně a Ostravě.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Kromě toho byla nedávno zveřejněna informace o opakované infekci koronavirem. Podle Státního zdravotního ústavu bylo celkem 2 026 případů opakované nákazy.

PSALI JSME: PRYMULA NESOUHLASÍ S VOJTĚCHEM: PŘEDLOŽIL NOVÝ NÁVRH OHLEDNĚ BEZPLATNÝCH TESTŮ NA KORONAVIRUS

PŘIPOMÍNÁME: „BUDEME KAŽDOU CHVÍLI VYTAHOVAT DEŠTNÍKY ČI PLÁŠTĚNKY“: METEOROLOGOVÉ PROZRADILI, JAKÉ POČASÍ BUDE O VÍKENDU

Share