Poslanec Válek navrhuje odměny pro lékaře, kteří překonají seniory k očkování: řekl, o jakou částku by se mělo jednat

Vláda stále řeší, jak má motivovat lidi, aby se nechali očkovat proti koronaviru. Velkým problémem jsou lidé nad 60 let, kteří vakcínu ještě nedostali. Poslanec Vlastimil Válek (TOP 09) navrhuje, aby více očkovali praktičtí lékaři a dostávali odměny za pacienty, které přesvědčí. Jednat by se mělo až o 5000 korun. Informuje CNN Prima NEWS.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

„Čeští občané jsou stejně svědomití a inteligentní jako občané v ostatních zemích Evropské unie,“ řekl politik a rovněž zdůraznil, že je rozdíl v tom, kolik procent seniorů máme naočkováno. Důvodem je to, že prý něco děláme špatně.

Zatím v Česku vakcínu dostalo přibližně 2 miliony lidí nad 60 let. Dle Válka tak zbývá ještě kolem 600 000 lidí. Jako řešení vidí možnost více předat očkování praktickým lékařům.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Poslanec také chce, aby lékař dostal odměnu například 5000 korun za každého, koho překoná, aby se nechal naočkovat. O konkrétní částce ale zatím neví. Věří v to, že senioři jsou chytří a poslechnou své lékaře.

Lékaři by měli obejít své pacienty a přemlouvat je. To prý zvýší důvěru a praktici zjistí, proč se senioři nechtějí očkovat.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Souhlasí s Válkem i jeho kolega poslanec Bohuslav Svoboda z ODS. Jako lékař prý dokázal překonat každého, aby si nechal vakcínu aplikovat.

„Neznám jediného pacienta, kterého jsem nepřesvědčil k tomu, že se má nechat očkovat,“ řekl Svoboda s tím, že praktikum ale nesmí chybět vakcína.

PSALI JSME: PRYMULA NESOUHLASÍ S VOJTĚCHEM: PŘEDLOŽIL NOVÝ NÁVRH OHLEDNĚ BEZPLATNÝCH TESTŮ NA KORONAVIRUS

PŘIPOMÍNÁME: POSLANCI VE ČTVRTEK PROJEDNÁVALI VYTVOŘENÍ VYŠETŘOVACÍ KOMISE: LUBOMÍR VOLNÝ VZAL SLOVO A MLUVIL TÉMĚŘ DVĚ HODINY

Share