Poslanci ve čtvrtek projednávali vytvoření vyšetřovací komise: Lubomír Volný vzal slovo a mluvil téměř dvě hodiny

V dolní komoře Parlamentu byla ve čtvrtek naplánována diskuse o aktuálním stavu boje proti koronaviru. Na mimořádné schůzi dolní komory Parlamentu trvaly opoziční strany ODS, Pirátská strana, lidovci, TOP09 a hnutí STAN. Chtějí, aby byla vytvořena vyšetřovací komise k řešení koronavirové krize. Poté, co začala diskuse, začal mluvit poslanec Lubomír Volný a vzal si téměř polovinu času. Informuje o tom web Novinky.cz.

Když začala schůze Sněmovny, začali poslanci mluvit o zřízení vyšetřovací komise. Tato komise by musela prošetřit, jak postupovali zástupci vlády, aby vyřešili epidemii koronaviru.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek měli poslanci možnost projednat hned 3 body, a to zřízení komise, zvolení jejích členů i zvolení jejího šéfa.

Ale v devět ráno začal mluvit poslanec Lubomír Volný a mluvil asi 2 hodiny, tedy zhruba polovinu času. Prohlásil, že je připraven podpořit vznik této komise.

Sněmovna / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Ve Volném bloku pro tu komisi zvedneme ruku buď jak buď,“ řekl Lubomír Volný. Vysvětlil to tím, že tato komise bude moci poskytnout některé zajímavé materiály.

Kromě toho známý poslanec řekl svůj názor na očkování a na možnézhoršení epidemické situace letos na podzim.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

Další poslanci ho začali kritizovat za to, že blokuje jednání Sněmovny. Přesně tak vnímali délku jeho projevu.

„Vy už jste domluvení na tom divadle, kde každý z vás urve mediálně svůj kus, svůj flákanec,“ odpověděl jim Lubomír Volný.

Lubomír Volný / Zdroj: youtube.com

K tématu se poté vyjádřili i zástupci dalších stran a hnutí. Diskuse trvala až do 13 hodin, načež začala polední přestávka. Do obědu se hlasování nekonalo.

Poslanec komunistické strany Zdeněk Ondráček označil toto jednání za „přehlídku ztraceného času“. Upozornil také na to, že na schůzi nepřišlo asi 90 poslanců.

Zdeněk Ondráček / Zdroj: youtube.com

Například tam nebyli předsedové stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL (Koalice SPOLU), protože jeli na předvolební návštěvu do Plzeňského kraje.

PSALI JSME: “FANDÍ MI V TOM, CO DĚLÁM”: ZDENĚK HŘIB OSLAVIL SE SVOU MANŽELKOU DEVÁTÉ VÝROČÍ SVATBY

PŘIPOMÍNÁME: STÁT SPUSTIL KALKULAČKU PENZI: TEĎ VŠICHNI MOHOU SPOČÍTAT, JAK VYSOKÝ DŮCHOD DOSTANOU

Share