Stát spustil kalkulačku penzi: Teď všichni mohou spočítat, jak vysoký důchod dostanou

Téměř každý občan v celém světě by chtěl vědět, co se s ním stane v budoucnu. V České republice se to stalo téměř možné, protože stát spustil novou kalkulačku, která může spočítat, jak vysoký obyvatele ČR dostanou důchod.

Peníze/Zdroj: youtube.com

Stát spustil aplikaci s oficiálním názvem Inovativní důchodová aplikace, která pomůže občanům ČR spočítat, jakou dostanou penzi. Informaci o aplikaci sdílel ePortál České správy sociálního zabezpečení.

Důchodci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Po přihlášení do aplikaci pomoci e-identity, anebo datové schránky, aplikace může spočítat, kolik občan ČR musí pracovat, aby dostal důchod. Dokonce aplikace může spočítat penze u žen, kteří vychovávaly děti. V dnešní době průměrný důchod činí až 15 351 českých korun.

Důchodci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: CHORVATSKO STANOVILO DOBU PLATNOSTI OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: ČEŠI, KTEŘÍ VAKCÍNU DOSTALI JAKO JEDNI Z PRVNÍCH, SE TAM MOŽNÁ UŽ KONCEM LÉTA NEDOSTANOU

PŘIPOMINAME: MILAN KUBEK SI MYSLÍ, ŽE IDEÁLNÍM SCÉNÁŘEM BY BYLO POVINNÉ OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU: PODLE NĚJ BY ODPÍRAČI OČKOVÁNÍ MOHLI CÍTIT VÝHODY KOLEKTIVNÍ IMUNITY, ALE SAMI K TOMU PŘISPĚT NECHTĚJÍ

Share