Turistka se dotkla tuleně na pláži a pak toho litovala: Za to jí hrozí nejen pokuta, ale také zadržení

Na Havaji se turistka rozhodla dotknout tuleně, ale nepoznala ho jako ohrožený druh, a nyní toho lituje. Dotýkat se savce je ze zákona přísně trestatelné a budete mít štěstí, jestli policie vám dá pouze pouhou pokutu.

Žena a tuleň/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Když se turistka z Louisiany a její manžel vydali na líbánky na Havaj, netušila, že její dovolená skončí jednáním s policií. 13. července se na sociálních sítích objevilo video, na kterém dívka stojí na pláži vedle tuleně.

Žena a tuleň/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ve videu se turistka přiblíží ke zvířeti, dotkne se ho dlaní, poté tuleň prudce pohne hlavu a otevře tlamu. Ve stejný okamžik dívka odskočila, poté rychle utekla na jinou stranu.

Žena a tuleň/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Video se původně objevilo na stránce v tiktoku, později bylo video odcizeno dalšími lidmi. Video si získalo slávu nejen vtipnými záběry s tuleněm. Okamžitě poté, co se video stalo populární na sociálních sítích, začala americká policie vyšetřovat činy dívky. Faktem je, že savec na pláži se ukázal být ohroženým druhem tuleně.

Žena/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V přírodě zůstává jen asi 1,4 tisíce jedinců. Kromě toho zvíře žije pouze na Havaji. Čas od času vycházejí z vody, aby se vyhřívat na slunci, leží na písku a staly se předmětem pozornosti cestujících.

Tuleň/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Mnoho turistů si chtějí udělat snímek s bizarním zvířetem nebo se jich alespoň dotknout, havajské úřady však varují, že je přísně zakázáno dotýkat se tuleňů. Dříve byly na plážích nápisy upozorňující lidí, ale postupem času byly smeteny vlnami. Na některých místech, například na plážích ostrova Kauai, však stále můžete vidět oznámení, která znějí: „Nerušte prosím tuleně.“

V souladu s místními a federálními zákony je dotýkání k havajskému tuleni považováno za trestný čin a je trestáno až pěti lety vězení a pokutou 70 000 dolarů. Pár konec konců dostal pokutu, přičemž částka nebyla zveřejněna.

PSALI JSME: PÁR PROVEDL REKONSTRUKCI V STARÉ KUCHYNI: MÍSTNOST SE ZMĚNILA K NEPOZNÁNÍ A JE PASTVOU PRO OČI

ČTĚTE TAKÉ: ŽENA UKLÍZELA V DOMĚ A JE NEPRAVDĚPODOBNÉ, ŽE BY TAM CHTĚLA ZŮSTAT: DŮVOD K ODSTĚHOVÁNÍ ŽIL V JEJÍM POKOJI

Share