Majitel obchodu spí 300 dní v roce: příčinou tomu je onemocnění

Zatímco mnoho lidí jen sní o spánku, 42letý muž z Indie jménem Purharama tímto problémem vůbec netrpí. Ve svém městečku Bhadva majitel malého obchodu se stal opravdovou celebritou, protože kvůli vzácné nemoci tráví 300 dní v roce v posteli.

Muž spí 300 dní v roce / Zdroj: medialeaks.ru

Jak uvádí vydání Zee News, který jako první udělala reportáž o muži, v roce 1998 lékaři diagnostikována u Purharamay hypersomnií, tehdy muži bylo pouhých 19 let. Jeho rodiče požádali o pomoc lékaře, protože syn mohl spát 15 hodin denně, ale časem se příznaky začaly zhoršovat.

Idiopatická hypersomnie, je neurologická porucha spánku, při které člověk zažívá silnou ospalost během dne. Při této nemoci se pacient necítí odpočatý po spánku a může ležet v posteli měsíce. V tomto případě může pacient s hypersomnií upadnout do spánku i během jídla nebo rozhovoru.

Muž spí 300 dní v roce / Zdroj: medialeaks.ru

Do roku 2015 začala Purharamova rodina počítat jeho režim spánku ve dnech a ne v hodinách. Hrdina příběhu spal sedm až osm dní, ale jeho stav se stále zhoršoval a nyní je v posteli až 25 dní. Celkem z 365 dnů stráví podnikatel ve spánku asi 300.

Muž spí 300 dní v roce / Zdroj: medialeaks.ru

Vzhledem k tomu, že Purharama většinu času není vzhůru, může sem provozovat svůj obchod pouze pět dní v měsíci. Někdy muž usne při práci, a jakmile se to stane, nemůže se probudit. Jediné, co jeho rodina může udělat, je vzít příbuzného domů, nakrmit a dokonce vykoupat, zatímco spí.

Diagnóza však nezabránila tomu, aby se muž oženil a stal se plnohodnotnou hlavou rodiny. Purharamova manželka, Lichmi Devi, novinářům řekla, že po probuzení obchodník okamžitě jde otevřít svůj obchod.

Muž spí 300 dní v roce / Zdroj: medialeaks.ru

V současné době neexistuje žádný známý lék na tuto nemoc aby se nějak pomohlo muži. Lék, kterým se snažili Purharamu v průběhu let vyléčit, vedl k nežádoucí účinky: silné bolesti hlavy a únava, ale jeho rodina je přesvědčena, že dříve nebo později, muž se zotaví a vrátí se do normálního života.

PSALI JSME: “JSEM PYŠNÝ DĚDA”: ŠTEFAN MARGITA PROMLUVIL, JAK SE STAL DĚDEČKEM, JESTLI NEMÁ DĚTI

PŘIPOMÍNÁME: KDYŽ SE VZALI TAK MU BYLO 17 A JÍ 70 LET: JAK SE PO PĚTI LETECH MANŽELSTVÍ ŽIJE NESTANDARDNÍ MANŽELSKÝ PÁR

Share