Zákonná Valorizace důchodů může být vyšší, než se původně uvádělo: Schillerová prozradila, o jakou částku se jedná

Do této chvíle se ještě neuvádělo, jak vysoká valorizace důchodů bude v v roce 2022. Nyní ale lze již poměrně přesně říct, o kolik se penze zvýší. Šéfka státní kasy Alena Schillerova prozradila, že valorizace bude vyšší než původně uváděných 458 Kč. Informuje o tom web ceskeduchody.cz.

Kromě toho ministerstvo práce a sociálních věcí také navrhlo přidat důchodcům ještě 300 korun měsíčně nad rámec zákonné valorizace, která ale záleží na aktuální výši důchodu a není u každého stejná.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Platí tak pravidlo, že se vysoké důchody zvyšují více než nízké. Mimořádný příspěvek je ale pro všechny stejný a procentně je výhodnější pro lidi s nižšími důchody.

V lednu díky zvyšování penzi průměrný důchod by měl činil 16 195 korun. Minulý rok se ale důchody zvýšily o 900 korun.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Schillerová si ale myslí, že by valorizace v tomto roce mohla být vyšší než 458 korun. „Přesnou výši budeme vědět až v srpnu podle dat ČSÚ. Počítáme s tím, že valorizace bude nakonec i o něco vyšší, ale maximálně něco kolem pětistovky,“ prozradila šéfka resortu.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Konečné rozhodnutí padne přibližně v září. Nyní o valorizaci jedná dolní komora Parlamentu.

Maláčová zdůraznila, že by se ve třetím čtení mělo hlasovat do konce července a tak by se stihla lhůta do 30. září, pokud návrh neodmítne Senát.

PSALI JSME: MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ BY CHTĚL ZÍSKAT NA TRANSFORMACI TÉMĚŘ 19 MILIARD KORUN Z EVROPSKÉ UNIE: CO PŘESNĚ BY SE MĚLO ZMĚNIT A KVŮLI ČEMU BY MĚLA PŘIJÍT TRANSFORMACE

PŘIPOMÍNÁME: „UŽ CHCEME PRYČ“: ČEMU ČELILA VENDULA PIZINGEROVÁ S MANŽELEM A MALÝM SYNEM BĚHEM DOVOLENÉ V RUMUNSKU

Share