Světová zdravotnická organizace varuje: Svět stojí na počátku třetí vlny pandemie koronaviru

Svět se nachází v raných stádiích třetí vlny koronaviru. Uvedl to generální ředitel Světové zdravotnické organizace Tedros Adhanom Ghebreyesus.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: glavcom.ua

„Tendence se změnily a nyní jsme v raných fázích třetí vlny. Uplynulý týden byl čtvrtým v řadě, kdy počet případů COVID-19 celosvětově rostl. A po 10 týdnech poklesu počet úmrtí opět stoupá,“ řekl šéf WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus, šéf WHO/ Zdroj: twitter.com

Podle něj se virus stále vyvíjí, což vede ke vzniku více variant.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: slovoidolo.ua

Dodal, že se delta varianta koronaviru už objevila ve více než 111 zemích světa a WHO předpokládá, že se brzy stane dominantním kmenem koronaviru, který bude cirkulovat po celém světě.

Test na koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: stopcor.com

Tedros Adhanom Ghebreyesus poznamenal, že nyní stále existuje „šokující rozdíl v celosvětové distribuci vakcín“. Podle něj mnoho zemí vakcínu proti koronaviru dosud nedostalo.

V nemocnici/ ilustrační foto/ Zdroj: lb.ua

Šéf WHO vyzval k očkování nejméně 10 procent obyvatel každé země do září tohoto roku, 40 procent do konce roku a 70 procent do poloviny příštího roku. K dosažení tohoto cíle je zapotřebí 11 miliard dávek vakcín.

Koronavirus/ ilustrační foto/ Zdroj: pravda.com.ua

PSALI JSME: „DELTA JE TADY“: PREMIÉR BABIŠ ŘEKL V JAKÉM PRAŽSKÉM KLUBU SE NAKAZILO KORONAVIREM PŘES TŘICET LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ ZAŘADILO DALŠÍ OBLÍBENOU TURISTICKOU DESTINACI K ZEMÍM S VELKÝM RIZIKEM NAKAŽENÍ KORONAVIREM: O JAKÝ STÁT SE JEDNÁ

Share