Ministerstvo zdravotnictví zařadilo další oblíbenou turistickou destinaci k zemím s velkým rizikem nakažení koronavirem: o jaký stát se jedná

V pondělí Kypr bude přemístěn do tmavě červených zemí, kde je velmi vysoké riziko nakažení koronavirem. Přidají se k němu i další země, které budou přesunuté do oranžové nebo červené zóny. Informuje o tom web ceskenoviny.cz.

Seznam zemí dle míry rizika nákazy je aktualizován každý týden. Mezi země s nízkým rizikem nakažení v Evropě patří například Norsko, Polsko, Bulharsko, Černá Hora, Chorvatsko a další. Mimo Evropu k ním jsou zařazeny Kanada, Nový Zéland, Austrálie, Japonsko či Izrael.

Cestování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V oranžové zóně budou nově Řecko, Francie, Finsko, Belgie nebo Dánsko. Španělsko, Portugalsko, Nizozemsko jsou již v červené kategorii, kde je vysoké riziko nakažení.

Po návratu ze zemí, kde je vysoké nebo velmi vysoké riziko, musí cestující být v samoizolaci a udělat PCR test po přicestování na území ČR.

Cestující/ ilustrační foto/ Zdroj: youtube.com

Netýká se to osob, kteří mají ukončenou vakcinaci nebo prodělali covid za posledních 6 měsíců.

Vláda rovněž nedoporučuje cestování do zemí, kde je extrémní riziko nakažení covid-19 a kde se šíří mutace. Patří k nim Rusko, Nepal, Peru, Kolumbie či Indie.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Po příjezdu z těchto destinací naočkovaní osoby nebo ti, kteří koronavirus mají za sebou nemusí dělat test. Ostatní musí udělat PCR test před cestou a podstoupit desetidenní samoizolaci, kterou ukončí ještě jedním testem.

PSALI JSME: “POKUD SE EPIDEMIE ROZJEDE, BUDEME TAM, KDE JSME BYLI”: MILAN KUBEK PROMLUVIL, JAK DŮLEŽITÉ JE OČKOVÁNI PRO OBYVATELE ČESKA

PŘIPOMÍNÁME: HNUTÍ SPD PŘEDSTAVILO NOVOU HYMNU: NAZPÍVAL JI PETR KOLÁŘ

Share