Výživa pro ženy: co by mělo být v jídelníčku každé ženy

Žena / Zdroj: stb.ua

Mléko

Chcete-li normalizovat hormonální pozadí a posílit nervy, každý den pijte sklenici teplého mléka před spaním. Chcete-li urychlit metabolismus, přidejte do nápoje voňavé koření. Bude se hodit kurkuma, skořice, zázvor nebo kardamom.

Červené ryby

Ryba / Zdroj: stb.ua

Losos je zdrojem omega-3 mastných kyselin potřebných pro zdraví ženského reprodukčního systému. Kromě toho hořčík, fosfor, jód a draslík jako součást této chutné a výživné ryby pozitivně ovlivňují štítnou žlázu, mozek, ledviny a srdce.

Zelí

Snažíte se zhubnout? Jezte bílé zelí! Tato chutná a křupavá zelenina má málo kalorií, ale je bohatá na vitamín C a lutein. Květák a brokolice pomáhají odstraňovat toxiny z těla a také snižují riziko rakoviny prsu.

Rajčata

Ve složení rajčat jsou antioxidanty. Pravidelné používání této zeleniny poskytne snadný omlazující účinek a také zvedne náladu. Některé odrůdy (například cherry rajčata) zlepšují metabolismus.

Bobule

Bobule / Zdroj: stb.ua

Brusinky, jahody, borůvky, maliny, vyberte si, co se vám líbí. Každá z těchto bobulí má své výhody. Kromě toho všechny bobule snižují riziko zánětlivých procesů v gastrointestinálním traktu a kardiovaskulárním systému.

Ořechy

Stačí i malé hrsti za den, aby se pro doplnil nedostatek mono a polynenasycených tuků, rostlinných bílkovin, vitamínů E a A. Pravda, stojí za to vzít v úvahu vysoký kalorický obsah ořechů. Nedoporučuje se jíst více než 60 g denně.

Špenát

Špenátové listy jsou jedním z nejlepších rostlinných zdrojů vápníku a železa. Přidejte špenát do salátů nebo použijte místo přílohy a stav vlasů, kostí a nehtů se výrazně zlepší. Kromě toho špenát podporuje obnovu krve a zabraňuje vzniku anémie.

Obiloviny

Obiloviny / Zdroj: stb.ua

Obiloviny a celozrnné potraviny jsou nezbytné pro lepší vstřebání potravin, normalizaci metabolických procesů. Pomalé sacharidy obsažené v obilovinách nezpůsobují prudké zvýšení hladiny cukru v krvi, takže pocit nasycení přetrvává déle a nadbytečné kilogramy se neodkládají v problémových částech těla.

Tvaroh

Samozřejmě, největší přínos přinese domácí tvaroh nebo obchod s tvarohem s minimální trvanlivostí. Fermentované mléčné výrobky jsou bohaté na bakterie, které zajišťují normální fungování střev a vstřebávání látek potřebných pro tělo.

PSALI JSME: ŽENICH SI NA SVATBU ZAPOMNĚL NASADIT ČOČKY A ZŮSTAL SVOBODNÝ: LÁSKA BY NEMĚLA BÝT SLEPÁ, ROZHODLA SE DOSLOVA NEVĚSTA

PŘIPOMÍNÁME: FARMAŘ VYPRÁVÍ, ŽE Z OBYČEJNÉ KOSTIČKY SE NEDÁ VYPĚSTOVAT CHUTNÉ AVOKÁDO: ČÍM TO JE A JAK TEDY PĚSTOVAT SPRÁVNĚ

Share