Farmař vypráví, že z obyčejné kostičky se nedá vypěstovat chutné avokádo: Čím to je a jak tedy pěstovat správně

Pokud zasadíte do země kostičku z jedeného avokáda, pak z něj vyroste strašně nechutný ovoce. Farmář z USA prozradil, proč avokádo nepatří mezi ty potraviny, které vyrostou přímo z kostičky, čím je lidem podobné a jak získat dokonalé ovoce.

Jak vypěstovat avokádo / Zdroj: medialeaks.ru

„Abyste rozuměli, ročně si na světě čtyři miliardy lidí koupí avokádo Haas a utratí za něj dvě miliardy dolarů.“

Ale ne každý ví, že pokud zasadíte kostičku z již snědeného ovoce do země, nic dobrého z toho nevyjde. Na první pohled to zní nelogicky, ale farmář vše vysvětlil ve svém videu na kanálu YouTube.

Faktem je, že jedlé avokádo neroste přímo z kostičky. Pokud kostičku zasadíte do země, necháte rostlinu pod sluncem, pravidelně ji budete zalévat a obecně se o ní starat, pak po pěti letech uvidíte před sebou avokádový strom a na něm ovoce, které se na první pohled se neliší od obvyklé verze. Podle farmáře však budou nechutné.

Jak vypěstovat avokádo / Zdroj: medialeaks.ru

„Z avokádové kostičky Haas nikdy nevyroste avokádo Haas, pamatujte si to. Získáte ovoce, které nebude jíst ani veverka.“

Muž vysvětlil, proč se tak děje. Avokádo je dost podobné člověku. Aby vám vyrostlo „správné“ ovoce, musí projít procesem křížení.

Jak vypěstovat avokádo / Zdroj: YouTube

„My v sobě máme mateřské geny a otcovské, ale zároveň nejsme klon svých rodičů. S avokádem je to stejný příběh. Každé ovoce je jedinečný genetický organismus, který potřebuje část od „stromu matky“ a část od „stromu otce“.“

To znamená, že pokud chcete zasadit „správné“ avokádo, je důležité udělat toto: zasadíte kostičky do země, necháte ho vyklíčit o několik centimetrů výše a poté si vezmete kousek z jiného stromu avokáda a naštěpte stonek „dárce“ k tomu, co vyrostlo z kostí.

Pouze v tomto případě získáte ovoce, z jehož chuti budete spokojeni.

 

PSALI JSME: 24LETÁ DÍVKA SE PŘEVLÉKÁ ZA BATOLE A NOSÍ DUDLÍK: DŮVOD, PROČ SE CHOVÁ JAKO MIMINO, PŘEKVAPIL MNOHO LIDÍ

PŘIPOMÍNÁME: UDĚLAL TO, CO LIDÉ NEMOHLI: PES DOKÁZAL NAJÍT ŠESTILETOU HOLČIČKU

Share