Vrací se testování ve školách i ve firmách: Vláda oznámila, že stát bude opět vyplácet ošetřovné

Kabinet v pátek schválil ošetřovné, které bude činit 80 procent platu. Peníze budou dostávat i ti zaměstnanci, kteří budou nuceni být v izolaci nebo v karanténě, a to 370 Kč za den. Ministři rozhodli, že to bude platit zpětně od 1. listopadu. Testování bude také probíhat ve školách a ve firmách. Vláda to uvedla na tiskové konferenci. Informuje o tom server TN.cz.

Testování na koronavirus bude od 6. prosince probíhat každé pondělí na všech základních a středních školách v celé zemi. Na toto pondělí je ale také naplánováno testování ve školách.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Podle premiéra v demisi Andreje Babiše by testování mělo pomoci zpomalit šíření viru. Předseda vlády opět všem doporučil, aby se nechali očkovat. Dodal, že dělají maximum pro to, aby lhůty byly minimální.

Kromě toho bude stát znovu platit ošetřovné a izolačku. Lidé, kteří budou nuceni být doma, aby se starali o své blízké, dostanou 80 procent platu.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Lidé, kteří budou v karanténě nebo v izolaci, budou dostávat 370 Kč denně.

Kromě toho vláda radí státním zaměstnancům, aby pracovali z domova, pokud mají takovou možnost.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od 22. listopadu se budou alespoň jednou za 7 dní nechat testovat neočkovaní zaměstnanci ve firmách. To se bude týkat i OSVČ. Pokud bude výsledek pozitivní, musí zaměstnanec jít a nechat se otestovat PCR metodou.

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch vysvětlil, že testovat se nemusí ti zaměstnanci, kteří byli očkováni, prodělali nemoc, nebo již byli testováni alespoň jednou za posledních 7 dní.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Dodal, že toto opatření se nebude týkat těch, kteří pracují z domova.

PSALI JSME: „FASCINUJÍ MĚ TI, KTEŘÍ SI MYSLÍ, ŽE V NEMOCNICÍCH JSOU FIGURANTI“: ROMAN PRYMULA NEVYLUČUJE MOŽNOST, ŽE BY MOHL BÝT ZAVEDEN LOCKDOWN

PŘIPOMÍNÁME: MARIAN JUREČKA UVEDL, CO BUDE ZÁKLADEM PRO SCHVÁLENÍ DŮCHODOVÉ REFORMY: POLITIK TAKÉ PROZRADIL, JAKÉ KROKY NOVÁ VLÁDA SCHVÁLÍ V BOJI S KORONAVIREM

Share