Marian Jurečka uvedl, co bude základem pro schválení důchodové reformy: politik také prozradil, jaké kroky nová vláda schválí v boji s koronavirem

Vláda reaguje na zvyšování počtu nakažených a ruší platnost testů na koronavirus. Nově pro prokázání bezinfekčnosti osoba musí předložit očkování nebo potvrzení o prodělání nemoci. Premiér Andrej Babiš také vrací testování do škol a firem a nehodlá čekat, jak bude reagovat nová vláda.

Kandidát na ministra práce a sociálních věcí Marian Jurečka uvedl, že se nový kabinet soustředí na osvětu rizikových skupin zlepšení komunikace s klíčovými firmami. Promluvil i o budoucí důchodové reformě. Informuje o tom ČT24.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Jurečka mimo jiné chce, aby vyplácení sociálních dávek bylo zjednodušeno a systém byl digitalizovaný. Další cílem je vypracování důchodové reformy a podle něho minimální důchod by se měl odvíjet od minimální mzdy.

„Reforma bude solidární a bude podporovat mezigenerační solidaritu. To znamená, že nebude oceňovat jenom finanční zásluhovost a výši výdělku, ale i péči o děti a počty vychovaných dětí,“ uvedl předseda KDU-ČSL.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Pro financování důchodů je ale potřeba zvyšovat úroveň porodnosti. Průměr by podle Jurečky měl činit dvě děti. Jurečka také řekl, že se diskutuje o minimálním důchodu ve výši 10 000 až 10 500 korun.

Jurečka také chce, aby lidé měli možnost spočítat si důchod při svých současných příjmech.

Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Kandidát na ministra zdůraznil, že plošné testování ve školách je na místě, protože denní přírůstky nakažených jsou vysoké. Marian Jurečka také chce, aby vláda před zavedením testování zaměstnanců tyto kroky projednávala s velkými firmami. To se podle něho nyní prý neodehrává.

Marian Jurečka/Zdroj: youtube.com

Dle slov Jurečky nový kabinet musí motivovat lidi k očkování hlavně k podání třetí dávky vakcíny.

Nakonec se zmínil o jmenování vlády a zdůraznil, že by se to mohlo stát rychleji, než se uvádí. Vše nyní ale záleží na krocích, které udělá prezident.

PSALI JSME: VOJTĚCH PROMLUVIL O POVINNÉM OČKOVÁNÍ V ČESKU: MINISTR TAKÉ ŘEKL, KDY OČKOVÁNÍ BUDE PŘÍSTUPNÉ PRO DĚTÍ MLADŠÍ 12 LET

PŘIPOMÍNÁME: „FASCINUJÍ MĚ TI, KTEŘÍ SI MYSLÍ, ŽE V NEMOCNICÍCH JSOU FIGURANTI“: ROMAN PRYMULA NEVYLUČUJE MOŽNOST, ŽE BY MOHL BÝT ZAVEDEN LOCKDOWN

Share