Volodymyr Zelenskyj je připraven jednat o míru s Vladimirem Putinem: Ukrajinský prezident ale říká, že Krym a Donbas jsou součástí Ukrajiny

Ukrajinská hlava státu Volodymyr Zelenskyj nedávno poskytl rozhovor. Mluvil s českým reportérem i s francouzskými a ukrajinskými reportéry. Promluvil například o vyjednávání nebo odvaze ukrajinského lidu. Píše o tom web iDNES.cz.

Rozhovor odvysílala Česká televize. Za ČT vedl rozhovor Michal Kubal. Ukrajinský prezident je připraven jednat o míru s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem. Řekl, že je připraven na cokoli, pokud s tím bude souhlasit ukrajinský lid. Proto zmínil referendum.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Volodymyr Zelenskyj řekl, že jsou pro mír. Chce však vědět, jaký bude kompromis a čeho v případě kompromisu dosáhnou. Kategoricky však nesouhlasí s tím, že Ukrajina nebude mít část svých území. Donbas a Krym jsou podle něj ukrajinské.

Chce to ale probrat s ruským prezidentem. Hlava ukrajinského státu také několikrát promluvila o statečnosti ukrajinského lidu, který brání svou zemi.

Ruský prezident Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Volodymyr Zelenskyj spolu se svou rodinou a spolupracovníky zůstává v Kyjevě, přestože kolem ukrajinské metropole probíhají boje. Uvedl, že ani neuvažoval o variantě, že by z hlavního města odjel.

Během rozhovoru také řekl, že se cítí normálně a že se rozhoduje v klidu. Prezident Ukrajiny neustále potvrzuje, že je v Kyjevě. Zveřejňuje videa, která natáčí v ulicích Kyjeva.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Zdroj: youtube.com

Mluvil i o tom, že vidí, jak lidé trpí, vidí jejich zničené domy. „Nikdy nebudu cítit tolik bolesti jako oni, protože pokud po vás nestřílí, nepochopíte to,“ uvedl Volodymyr Zelenskyj.

Zástupci ukrajinské vlády obviňují Rusko z válečných zločinů. Ukrajinský prezident by chtěl, aby se Evropané vcítili do situace Ukrajinců.

Český premiér Petr Fiala / Zdroj: Volodymyr Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj se před týdnem setkal v Kyjevě také s premiéry České republiky, Polska a Slovinska. Ukrajinský prezident během rozhovoru na toto setkání připomněl a znovu řekl, že to byl výraz podpory a demonstrace partnerství.

Psali jsme:„Mně u filmu nesedělo čekání“: Proč Milan Čepelka přišel o životní roli

PSALI JSME: „HROZBA JE STEJNÁ PRO VÁS I PRO NÁS,“ PROMLUVIL ZELENSKYJ K IZRAELCŮM

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ BABIŠ KRITIZOVAL VLÁDU A ČESKOU NÁRODNÍ BANKU: VLÁDU OZNAČIL ZA ASOCIÁLNÍ A ŘEKL, ŽE MÁME RUSNOKOVU DRAHOTU

Share