Andrej Babiš kritizoval vládu a Českou národní banku: vládu označil za asociální a řekl, že máme Rusnokovu drahotu

Bývalý premiér a současný poslanec Andrej Babiš kritizuje vládu a Českou národní banku. Důvodem bylo zdražení a také to, jak kabinet jedná. Promluvil o tom ve svém pořadu Čau, lidi. Informuje o tom web iDNES.cz.

Předseda hnutí ANO řekl, že vláda nejprve občanům doporučila, aby méně jezdili, díky čemuž by mohli šetřit. Připomněl také, že před pár dny ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela řekl, že Češi vytápějí v průměru o 4 stupně víc, než vytápějí lidé v jiných klimaticky srovnatelných zemích v EU.

„Takže nejdřív nám řekli nemáte jezdit, potom říkají nemáte topit a otázka je, kdy přijdou, že nemáte ani svítit,“ uvedl Andrej Babiš.

Kromě toho kritizoval i guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Důvodem kritiky bylo, že úvěry a hypotéky občanům zdražily. „Kromě asociální vlády tady máme Rusnokovu drahotu,“ řekl Andrej Babiš.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kvůli válce na Ukrajině dorazilo do České republiky několik set tisíc uprchlíků. Vláda se snaží těmto lidem pomoci. Bývalý premiér souhlasil s tím, že by měl kabinet pomáhat uprchlíkům, ale také by podle něj měla česká vláda pomáhat i svým občanům.

Nelíbí se mu ani to, že se ministři rozhodli zrušit povinné přimíchání biosložky do pohonných hmot. Současný kabinet ho podle něj nenávidí víc, než ruského prezidenta Vladimira Putina.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Jedním z výrobců biopaliv v naší zemi je společnost Preol. Tato firma patří holdingu Agrofert.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA ŘEKL, JAKÁ BY MOHLA BÝT EPIDEMIOLOGICKÁ SITUACE NA PODZIM: PROZRADIL, NA ČEM TO BUDE ZÁLEŽET

PŘIPOMÍNÁME: EVROPSKÁ UNIE PŘIPRAVUJE PÁTÝ BALÍČEK SANKCÍ PROTI RUSKU: FIALA OBVINIL PUTINA Z VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ NA UKRAJINĚ

Share