Putinovu milenku s dětmi chtějí vyhodit z luxusní vily ve Švýcarsku: Aktivisté už sepsali petici

Bývalá ruská gymnastka a poslankyně Státní dumy Alina Kabajevová, která je podle médií milenkou prezidenta Vladimira Putina, odjela do Švýcarska, kde se ukrývala s jejich tajnými dětmi v luxusní vile.

Alina Kabajevová/ Zdroj: dailymail.co.uk

Aktivisté vytvořili petici a sbírají podpisy požadující vyhoštění Putinovy ​​přítelkyně ze Švýcarska. Informoval o tom britský list Daily Mail.

Vladimir Putin a Alina Kabajevová/ Zdroj: dailymail.co.uk

Petici sepsali občané Ruska, Běloruska a Ukrajiny. 38letá Kabajevová, která je údajně Putinovou milenkou, odjela začátkem března do Švýcarska.

„Je čas sjednotit Evu Braunovou s jejím Führerem. Navzdory válce na Ukrajině Švýcarsko nadále přijímá spojenku Putinova režimu,“ stojí v petici.

Vladimir Putin a Alina Kabajevová/ Zdroj: dailymail.co.uk

Aktivisté vyzývají švýcarské úřady, aby „velmi pečlivě prošetřily právní základ, na kterém je Alina Kabajevová ve zemi, a zkontrolovaly transparentnost finančních prostředků použitých na nákup nemovitostí ve Švýcarsku, které tato osoba používá“.

Vladimir Putin a Alina Kabajevová/ Zdroj: dailymail.co.uk

Švýcarsko poprvé v novodobé historii porušilo svou neutralitu a připojilo se k sankcím proti Putinovi. Lidé se ale ptají, proč švýcarské úřady nadále přijímají Kabajevovou a její rodinu v době, kdy Putin „ničí životy milionů“.

Petice, která byla zveřejněna v němčině, francouzštině a angličtině, už získala téměř 55 000 podpisů.

Alina Kabajevová/ Zdroj: YouTube

„My, občané Ruska, Běloruska a Ukrajiny, kteří v současné době velmi trpí, se sjednocujeme a apelujeme na švýcarské úřady. Veřejnost se právě dozvěděla, že Alina Kabajevová, ruská politička a bývalá gymnastka, se ve vaší zemi skrývá před účinky sankcí proti Rusku,“ uvádí se v prohlášení.

Vladimir Putin a Alina Kabajevová/ Zdroj: tsn.ua

Aktivisté uvedli, že Alina Kabajevová je nejen milenkou Putina, „ale i zločinkou proti lidskosti“. Zejména připomněli, že Kabajevová byla mezi iniciátory návrhu zákona, který byl v Rusku nazýván „zákonem darebáků“. Výše zmíněný zákon odňal tisícům ruským sirotkům možnost být adoptovány v zahraničí.

Psali jsme:„Byl to zážitek, který se ani nedá popsat“: Dalibor Janda slaví 69. narozeniny

PSALI JSME: EVROPSKÁ UNIE PŘIPRAVUJE PÁTÝ BALÍČEK SANKCÍ PROTI RUSKU: FIALA OBVINIL PUTINA Z VÁLEČNÝCH ZLOČINŮ NA UKRAJINĚ

PŘIPOMÍNÁME: RUSKÉ ELITY ZVAŽUJÍ SVRŽENÍ PREZIDENTA PUTINA, TVRDÍ UKRAJINSKÉ TAJNÉ SLUŽBY

Share