Vojtěch řekl, že by se v Česku mohla rozvolnit všechna opatření: ministr však uvedl, že se musí splnit několik podmínek

Česká republika by mohla rozvolnit opatření, jako například Velká Británie a brát koronavirus jako obyčejnou chřipku. Promluvil o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jsou ale dvě podmínky, které se musí splnit. Píše o tom web tn.nova.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Británie povolila hromadné akce, diskotéky do rána a roušky jsou tam již pouze dobrovolné. Stejný přístup by podle Vojtěcha mohlo zvolit i Česko.

I když ve Velké Británii se úplně rozvolnilo, počty nakažených již klesají. Ministr zdravotnictví Vojtěch situaci pečlivě sleduje.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu však varuje před tím, že se virus nechová stejně v létě a na podzim. Vojtěch ale řekl, že se pokud v Británii vše bude vyvíjet pozitivně, Česko by mohlo postupovat stejně.

Koronavirus se ale nesmí začít masivně v Británii šířit a Čechy se musí očkovat. Pak by se mohly opatření zrušit.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„Je ale pravda, že pokud se nám podaří dosáhnout proočkovanosti jako ve Velké Británii, mohli bychom jít ještě dál,“ dodal ministr zdravotnictví s tím, že velké množství restrikci se již zrušilo.

PSALI JSME: “A MY JSME VYZVALI KRAJE, ABY UDĚLALI STEJNÉ ROZHODNUTÍ“: ZAJIŠTĚNÉ DVA DNY VOLNA PO OČKOVÁNÍ BUDOU MÍT POUZE NĚKTERÉ ZAMĚSTNANCI

PŘIPOMÍNÁME: OKAMURA TVRDĚ ZKRITIZOVAL VLÁDU: PŘEDSEDA SPD NECHCE, ABY STÁT NUTIL LIDÍ K OČKOVÁNÍ

Share