Okamura tvrdě zkritizoval vládu: předseda SPD nechce, aby stát nutil lidí k očkování

Předseda SPD Tomio Okamura tvrdí, že vláda se snaží nutit k vakcinaci lidi, kteří to nepotřebují. Rovněž by podle něho stát měl lidem hradit testy na koronavirus, pokud je vyžaduje. To dle rozhodnutí ministerstva zdravotnictví skončí již v září. Informuje CNN Prima NEWS.

„Je potřeba zajistit svobodu a nechat lidi svobodně myslet a dýchat,“ uvedl Okamura s tím, že vláda tlačí lidi k očkování. Někdo to ale podle něho nepotřebuje a je diskriminován.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Pirát Ondřej Dostal a poslanec za hnutí ANO Jiří Mašek však prohlásili, že očkování má mnoho výhod a jednou z nich je ochrana před nakažením koronavirem. Hlavně se chtějí postarat o osoby z rizikových skupin.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Odborníci jsou také přesvědčení, že cestou k normálnímu životu je právě očkování. Šéf České lékařské komory Milan Kubek prohlásil, že na podzim mohou umírat lidé, kteří se nenechali očkovat pokud přijde další vlna covid-19.

Už se také ukázalo, že vakcína Pfizer je velmi účinná i proti mutacím koronaviru jako je například mutace delta.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

V září končí proplácení státem testu na covid, což vadí Okamurovi. Politik říká, že stát je má hradit, pokud je po lidech požaduje.

Ve mnoha případech budou ale platit výjimky a testy budou hrazeny u dětí pod 12 let či u lidí, kteří nemohou vakcínu dostat kvůli zdravotnímu stavu.

PSALI JSME: “A MY JSME VYZVALI KRAJE, ABY UDĚLALI STEJNÉ ROZHODNUTÍ“: ZAJIŠTĚNÉ DVA DNY VOLNA PO OČKOVÁNÍ BUDOU MÍT POUZE NĚKTERÉ ZAMĚSTNANCI

PŘIPOMÍNÁME: ANDREJ A MONIKA BABIŠOVI OSLAVILI VÝROČÍ SVATBY: PREMIÉR ZVEŘEJNIL SPOLEČNOU FOTKU, NA KTERÉ JE I SYMBOL JEJICH LÁSKY

Share