Důchodci budou moci získat bonus 500 Kč za každé vychované dítě: někteří lidé ale nebudou mít na to nárok

Sněmovna nedávno schválila příspěvek 500 Kč na každé vychované dítě. Ne každý důchodce však bude moci pobírat tento přídavek k důchodu. Informuje o tom server Českédůchody.cz.

Bonus k důchodu bude 500 Kč za každé vychované dítě, rozhodli poslanci. Tento návrh vstoupí v platnost v roce 2023 a budou na něj mít nárok důchodci a ti, kteří se jimi v příštích letech stanou.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tento příspěvek bude moci pobírat pouze jeden z rodičů, a to ten, který se o dítě staral déle. Pokud se rodiče nedohodnou mezi sebou, bude tento spor řešit Česká správa sociálního zabezpečení.

Automaticky se zvýší důchod u žen, ale pokud se o dítě staral muž, bude o to muset požádat Českou správu sociálního zabezpečení.

Důchodce / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Tento bonus k důchodu se týká především lidí, kteří pobírají starobní důchod a kteří odpracovali potřebný počet let. Existují však některé výjimky, to znamená, že ne všichni důchodci budou moci získat tento bonus.

Například muži, kteří vychovávali děti do roku 1996 nebudou moci získat tento příspěvek. V tomto případě bude tato možnost pouze u žen.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

To se nebude týkat těch důchodců, kteří pobírají takzvanýtransformovaný důchod a nemají minimalní potřebnou dobu důchodového pojištění.

To se netýká těch lidí, kteří pobírali invalidní důchod, ale po 65 letech začali pobírat starobní důchod. To se nebude týkat ani těch, kteří pobírají invalidní důchod, i když již dosáhli důchodového věku.

Důchodkyně / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Samozřejmě tyto peníze nebudou moci dostat ti rodiče, kteří svým dětem ubližovali nebo je týrali.

Poslanci schválili i to, že zaměstnanci integrovaného záchranného systému budou moci odejít do důchodu dříve. Týká se to záchranářů, policistů, hasičů. K tomu budou muset sloužit alespoň 20 let.

PSALI JSME: TCHYNĚ JÍ ŘEKLA: „DOST BYLO ŽIVOTA ZA CIZÍ PENÍZE. DÁVÁM TI ŠEST MĚSÍCŮ. DŮM BYL NAPSANÝ NA MÉHO SYNA A NEMĚLI JSTE SVATBU“

PŘIPOMÍNÁME: SVÉ JMÉNO CHARLOTTE GOTTOVÁ DOSTALA NE NÁHODNĚ: ČÍM SE ŘÍDILI RODIČE PŘI VÝBĚRU JMÉNA PRO DCERU

Share