Milan Kubek se domnívá, že finanční odměna za očkování by byla skvělou motivací: „Myslím, že by se to určitě vyplatilo. Nebylo by to tak drahé jako lockdown“

Vláda se v poslední době snaží lidi motivovat k očkování. Například nedávno ministři schválili 2 dny volna pro státní zaměstnance, kteří byli očkováni. Pořádaly se také slosování, bylo možné vyhrát například tenisky s unikátním designem nebo chytrý telefon nebo jiné ceny. Prezident České lékařské komory Milan Kubek ale předpokládá, že finanční odměna by byla efektivnější. Řekl to pro portál ŽivotvČesku.cz.

Předseda vlády Andrej Babiš mluvil o tom, že viděl, jak se některé firmy snaží motivovat zaměstnance k očkování. Například Škoda Auto nebo OKD nabízely svým zaměstnancům volno nebo jiné bonusy.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kromě toho se nedávno začala otevírat očkovací centra bez registrace. Premiér také vyzval kraje, aby vytvořily mobilní očkovací týmy, které by měly pomoci získat vakcínu některým skupinám lidí.

Prezident České lékařské komory považuje za efektivnější motivaci k očkování pro lidi, kteří pochybují, finanční odměnu.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

„Myslím, že by se to určitě vyplatilo. Nebylo by to tak drahé jako lockdown,“ uvedl Milan Kubek pro Život v Česku. Podle něj by bylo normální, kdyby lidé dostávali peníze.

Dodal, že z lékařského hlediska by bylo nejlepší, kdyby očkování bylo povinné. To však nyní není vhodná varianta, protože v Česku je mnoho lidí, kteří jsou kategoricky proti očkování, jen by to vyvolalo napětí ve společnosti.

Očkování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle něj by kombinace pozitivní a negativní motivace byla nyní nejlepší. Za pozitivní motivaci považuje finanční odměnu a za negativní motivaci to, že lidé, kteří nebyli očkováni, by se měli testovat.

Milan Kubek řekl, že současná opatření už nefungují, lidé téměř nenosí respirátory tam, kde je to ještě potřeba. Neřekl však, kolik přesně by bylo možné dát lidem peněz za to, že souhlasili se nechat naočkovat.

Milan Kubek / Zdroj: youtube.com

Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda uvedl, že 2 dny placeného volna připraví ekonomiku státu o 21,4 miliardy Kč. Andrej Babiš řekl, že neví, kdo a jak to spočítal a považuje to za nesmysl.

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, ŽE BY SE V ČESKU MOHLA ROZVOLNIT VŠECHNA OPATŘENÍ: MINISTR VŠAK UVEDL, ŽE SE MUSÍ SPLNIT NĚKOLIK PODMÍNEK

PŘIPOMÍNÁME: DŮCHODCI BUDOU MOCI ZÍSKAT BONUS 500 KČ ZA KAŽDÉ VYCHOVANÉ DÍTĚ: NĚKTEŘÍ LIDÉ ALE NEBUDOU MÍT NA TO NÁROK

Share