Vojtěch oznámil, jak se může epidemie na podzim vyvíjet: ministr vysvětlil, jestli se budou zavírat obchody a služby

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch zdůraznil, že vývoj epidemie nebude mít vliv na provoz obchodů, divadel a jiných služeb. I kdyby se nákaza šířila dle nejhoršího vypracovaného scénáře, nedojde k přírůstku nových případů jako minulý rok ve stejnou dobu. Dle Vojtěcha čísla maximálně dosáhnou 70 % od loňských počtů. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Celkem resort připravil 3 scénáře vývoje epidemie na podzim. Jeden je optimistický, další reálný a nejhorší pesimistický. Ani ten poslední neodpovídá situaci, kterou jsme v Česku měli minulý rok.

„Pesimistický počítá se zhruba 70 procenty případů v porovnání s podzimní či zimní vlnou,“ prohlásil Vojtěch. Díky tomu by se nemělo uvažovat o uzavření obchodů a služeb na podzim.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Dojít ale může o omezení či zrušení hromadných akcí. Zatím se ale situace vyvíjí podle optimistického scénáře.

Mimo jiné šéf resortu propaguje třetí dávku vakcíny proti koronaviru zejména pro lidi ve vyšším věku. Je to z důvodů toho, že účinnost látky časem klesá a tato doba trvá přibližně 8 měsíců.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Vojtěch ji proto doporučuje a říká, že je to pojistka před podzimem, aby se covid nešířil mezi seniory.

Ministr také dodal, že čtvrtá dávka už nebude potřeba. Rovněž Vojtěch ujistil, že očkování zůstane dobrovolné.

Očkování proti koronaviru / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Vláda ovšem dál bude pokračovat s informační kampaní, aby se lidé nechali očkovat. Více možnosti proto dostanou praktičtí lékaři, kteří by měli očkovat nejen třetí dávkou, ale také první.

Psali jsme:„Obě jsou v televizi tři roky a propracovali se doslova od píky“: Kdo doplní Karla Kašáka v zprávách o počasí

PSALI JSME: OVČÁČEK PROZRADIL, KOHO BUDE VOLIT DO SNĚMOVNY: MLUVČÍ HRADU TAKÉ ŘEKL, KDO PODLE NĚHO VOLBY VYHRAJE

PŘIPOMÍNÁME: MILOŠ ZEMAN MŮŽE VETOVAT NÁVRH ROZPOČTU NA ROK 2022: ALENA SCHILLEROVÁ HLEDÁ MOŽNOSTI, JAK UŠETŘIT NAPŘÍKLAD NA STÁTNÍCH ZAMĚSTNANCÍCH

Share