Vojtěch na ministerstvu zdravotnictví končí: premiér Babiš nabízí resort opozici a prozradil, kdo by podle něho měl být ministrem

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch 1. listopadu končí na ministerstvu zdravotnictví a premiér Andrej Babiš chce tento resort již teď nabídnout opozici. Informuje o tom CNN Prima NEWS.

„Domluvil jsem se s Adamem (Vojtěchem), že 1. listopadu skončí,“ poznamenal předseda vlády ve svém pořadu Čau lidi s tím, že by do čela ministerstva mohl nastoupil Vlastimil Válek z TOP 09, který vládu kritizoval.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš dodal, že o odstupu Vojtěcha oznámí prezidenta Miloše Zemana a může ministerstvo předat opozici, aby ukázala, jak se má s virem bojovat.

Adam Vojtěch se udržel v pozici ministra zdravotnictví nejdéle v historii samostatné České republiky. Mimo jiné čelil koronavirové epidemii, i když s přestávkou. Rezignoval po první vlně a důvodem bylo údajně vyčerpání.

Do vedení resortu se vrátil v květnu v tomto roce a Babiš doufal, že ministerstvo bude řídit až do demise vlády.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Po odchodu z vlády Vojtěch by měl odcestovat do Finska, kde bude vykonávat funkci velvyslance.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ PROHLÁSIL, ŽE MU PREZIDENT SLÍBIL DVA POKUSY NA SESTAVENÍ VLÁDY: CO PLÁNUJE ŠÉF HNUTÍ ANO

PŘIPOMÍNÁME: FIALA MÁ ALTERNATIVNÍ NÁVRH, JAK ŘEŠIT VYSOKÉ CENY ENERGIÍ: KANDIDÁT NA PREMIÉRA CHCE TAKÉ INVESTOVAT DO SOLÁRNÍCH PANELŮ

Share