Fiala má alternativní návrh, jak řešit vysoké ceny energií: kandidát na premiéra chce také investovat do solárních panelů

Kandidát na premiéra Petr Fiala chce růst cen energií řešit jiným způsobem než kompenzacemi, které navrhuje předseda vlády Andrej Babiš. Využit by se tak daly sociální dávky. Za vzniklou situaci podle něho může ministerstvo průmyslu a Energetický regulační úřad. Informuje o tom ČT24.

„Kam nechala vláda dovést ceny energií, je zoufalé. Zima bude těžká, ceny půjdou ještě nahoru,“ uvedl Fiala s tím, že se urgentně musí hledat řešení situace.

Markéta Pekarová Adamová, Petr Fiala, Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Vláda nyní chce přes 4 milionům domácnostem kompenzovat vysoké ceny na energie. Částka by mohla činit kolem 1 500 korun na rok.

Fiala by však raději využil sociální dávky a opatření by nemělo být plošné, protože někteří odběratelé mají fixované výhodné ceny.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Následně předseda ODS chce investovat do obnovitelných zdrojů energie a využit finance z prodeje emisních povolenek k instalaci solárních panelů na střechách domů.

Ani zrušení DPH se Fialovi nezdá, protože by tento krok pak narazil v Bruselu a daň z přidané hodnoty by se musela vrátit.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Dalším krokem podle Petra Fialy musí být výstavba dalšího bloku v Dukovanech. „Přechod od fosilní energie k té čisté musí být doprovázen využitím plynu i jádra,“ řekl politik.

Fialu také znepokojuje to, že milion odběratelů ztratilo dodavatele energií a viní v tom ministerstvo průmyslu a Energetický regulační úřad.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Kandidát na premiéra dodal, že nová vláda bude sestavovat nový rozpočet a chce snížit schodek pod 300 miliard korun. Rozpočet současné vlády se schodkem přes 376 miliard opoziční koalice prý podporovat nebudou.

PSALI JSME: “JE JIM TO VĚTŠINOU JEDNO“: KOLIK LIDÍ JE PRO TO, ABY VE VLÁDĚ BYLA TROJKOALICE SPOLU A KOALICE PIRÁTY A STAN

PŘIPOMÍNÁME: „ANO UZNÁVÁ PORÁŽKU“: KAREL HAVLÍČEK PROZRADIL, ZDA ANO ODEJDE DO OPOZICE

Share