Pirát Jiránek chce pro svou stranu víc, než jedno ministerstvo: Poslanec ale zdůraznil, že vše záleží na postojí koalice SPOLU

Pirát Martin Jiránek nepovažuje za spravedlivé, aby jejich strana dostala v nové vládě pouze jedno ministerstvo, i když mají pouhé čtyři poslance. Politik si myslí, že v Pirátské straně je mnoho lidí, kteří mohou vést resorty ve vládě. Vše ale podle něho bude záležet na pozici koalice SPOLU. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Martin Jiránek / Zdroj: youtube.com

Jiránek výsledek voleb pro Piráty hodnotí negativně a bylo by dle jeho slov spravedlivé, kdyby se STAN měly stejný počet zákonodárců. I tak je prý důležité, že lidé jim důvěřují a chtějí Pirátskou stranu vidět v Parlamentu.

„Máme nějaký seznam ministerstev, o kterých víme, že na ně máme kvalifikované lidi,“ říká Jiránek s tím, že poslední slovo ale má trojkoalice SPOLU, která má vlastní představy o sestavení vlády.

Martin Jiránek / Zdroj: youtube.com

Poslanec dodává, že víc toho říct nemůže a strana nyní analyzuje výsledky voleb.

Jiránek si také přeje, aby Hrad více komunikoval s veřejností, což by omezilo šíření spekulací ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Zapracovat by na tom měl prý mluvčí Zemana Jiří Ovčáček.

Martin Jiránek / Zdroj: youtube.com

Nakonec pirátský poslanec nepovažuje za vhodné vyžadovat rezignaci předsedy dolní komory Parlamentu Radka Vondráčka, který prý navštěvoval prezidenta v nemocnici a podle Jiránka situaci nezvládl, ani komunikaci kolem toho.

PSALI JSME: “MYSLÍM, ŽE JSME SE TADY HODNĚ SBLÍŽILI”: VNUČKA PAVLA ZEDNÍČKA PROMLUVILA O SVÉM DĚDEČKOVI

PŘIPOMÍNÁME: INCIDENČNÍ ČÍSLO VÝRAZNĚ VZROSTLO: KOLIK OBYVATEL, NAKAŽENÝCH COVIDEM, ODHALILY LABORATOŘE V SOBOTU

Share