Vláda uvažuje o zavedení nových opatření: dle ministra Vojtěcha se epidemická situace zhoršuje

Vláda v pondělí se zabývala na svém pravidelném jednání koronavirovou situací, která se v poslední době zhoršuje. Ministerstvo zdravotnictví nevylučuje, že by mohlo dojít ke zpřísnění opatření. Píše o tom web tn.nova.cz.

Reprodukční číslo je nejvyšší od října minulého roku a má hodnotu 1,46. Vláda se proto rozhodla o tom tématu debatovat.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dokonce uvedl, že by se mohla zpřísnit protiepidemická opatření. Vláda údajně jedná, jak tuto situaci vyřešit.

Dle slov šéfa resortu v nemocnicích se počty pacientů nezvyšují a případná opatření by měla být regionálního charakteru.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Nově by mělo zlepšení epidemické situace mělo pomoct zkrácení doby mezi jednotlivými dávkami vakcíny. Ta by měla činit 21 dnů.

Kabinet také zvažuje možnost, že od 1. září stát nebude hradit preventivní testy na koronavirus. Zůstanou zdarma pouze po nařízení lékařů či hygieny.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vláda mimo jiné schválila jmenování nejvyšším státním zástupcem Igora Stříže. „Své funkce se ujme zítra,“ prohlásila ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

S tím ale nesouhlasí opoziční ODS. Jsou přesvědčení, že po volbách Stříž bude odvolán.

Jana Maláčová / Zdroj: youtube.com

Naopak ministři nepodpořili důchodovou reformu, kterou navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta prý má hodně nedostatků a na podobě se koalice ČSSD a ANO nemohou dohodnout.

PSALI JSME: „U PREVENTIVNÍHO TESTOVÁNÍ PŘEDPOKLÁDÁME UKONČENÍ HRAZENÍ OD 1. ZÁŘÍ“: ADAM VOJTĚCH UVEDL, ŽE DO PODZIMU SE NAOČKOVAT STIHNE KAŽDÝ, KDO CHCE BÝT OČKOVÁN

PŘIPOMÍNÁME: „PROSTĚ JSEM CHTĚLA NEBEJT“: EVA HOLUBOVÁ PROMLUVILA O SVÝCH DEPRESÍCH. ZNÁMÁ HEREČKA ŘEKLA O DOBĚ, KDY BYLA NA DNĚ

Share