„U preventivního testování předpokládáme ukončení hrazení od 1. září“: Adam Vojtěch uvedl, že do podzimu se naočkovat stihne každý, kdo chce být očkován

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch řekl , že předpokládá, že od začátku podzimu už nebude preventivní testování na koronavirus hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Píšou o tom Novinky.cz.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

„U preventivního testování předpokládáme ukončení hrazení od 1. září,“ uvedl Adam Vojtěch v pondělí po jednání vlády.

Ministr zdravotnictví vysvětlil, že do začátku podzimu už vakcínu dostanou všichni lidé, kteří ji budou chtít dostat. To znamená, že kdo chtěl být očkován, už bude očkován alespoň jednou dávkou.

Testování na koronavirus / Zdroj: gettyimages.com

Ale pokud člověk bude mít příznaky koronaviru, pak v tomto případě jeho test bude hrazen pojišťovnou. Toto pravidlo bude platit i na podzim.

Nyní má člověk nárok na bezplatný antigenní test jednou týdně a také na 2 PCR testy za měsíc.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

Výsledek testu je nezbytný pro prokázání své bezinfekčnosti. Testování je nutné pro lidi, kteří ještě nemají dva týdny po druhé dávce vakcíny a také pro ty lidi, kteří neměli koronavirus v posledních 6 měsících.

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA ŘEKL, CO JE NYNÍ NUTNÉ DĚLAT KVŮLI ŠÍŘENÍ DELTA MUTACE: „MYSLÍM SI, ŽE KLÍČOVÉ OPATŘENÍ JE SPOLEČNOST DOOČKOVAT“

PŘIPOMÍNÁME: ŠTÍHLÁ ZPĚVAČKA ADELE BEZ MAKE-UPU PŘEKVAPILA SVÝM VZHLEDEM: JAK DNES VYPADÁ

Share