Vláda bude projednávat lokální omezení ve dvou nejpostiženějších krajích: možná bude omezen vstup z jiných částí země

Kabinet chce ve čtvrtek projednat zavedení možných cílených opatření ve dvou krajích, ve kterých je epidemická situace nejhorší. Jde o Karlovarský a Královéhradecký kraje. Podle informací deníku Právo by vláda mohla také diskutovat o omezení pohybu osob z jiných částí země do těchto krajů. Informoval o tom web novinky.cz.

Šéf Ústředního krizového štábu a šéf resortu vnitra Jan Hamáček řekl, že v některých krajích jsou zjevné problémy s lůžkovými kapacitami.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Jde především o Karlovarský a Královéhradecký kraje. Dodal, že je možné, že v těchto krajích budou muset být uplatněna i cílená opatření. Ministři o tom budou jednat ve čtvrtek.

Navíc v těchto dvou krajích je nejhorší epidemická situace v zemi. S největší pravděpodobností tam může být omezen pohyb osob, řekl ministr vnitra.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

To znamená, že podle jeho vyjádření bude také omezen pohyb občanů z jiných částí země do těchto krajů. předpokládá se, že by to mohlo šíření viru zpomalit.

Jan Hamáček ale nechtěl sdělit některé podrobnosti, jak byto mohlo vypadat a jak by to mohlo být realizováno. Podle něj by to měli nejprve projednat ministři.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Upřesnil ale, že i kdyby se vláda k takovému kroku odhodlala, rozhodně by to nebylo uzavření těchto dvou krajů. Ve čtvrtek ministři řeknou, k jakému závěru dospěli.

Hejtmani Karlovarského a Královéhradeckého krajů oznámili, že jednají o možném omezení pohybu osob ve svých krajích. Například z některých okresů by se dalo jezdit jen do práce.

Jan Hamáček / Zdroj: youtube.com

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek řekl, že že jedním z opatření by mohlo být pevné používání prostředků na ochranu dýchacích cest.

To znamená, aby roušky a respirátory nutně nosili všichni ve veřejné dopravě, v práci, v obchodech nebo v jiných budovách.

Petr Kulhánek / Zdroj: youtube.com

Podle něj je také nutné výrazně snížit počet kontaktů mezi občany a snížit jejich pohyb. Ale rozhodně se tonebude týkat výjezdů za nákupy potřebného zboží, například potravin, nebo cest do práce.

Ale hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček s uzavřením Trutnova nesouhlasí. Předpokládá, že uzavření již nepomůže omezit rychlost šíření viru.

Martin Červíček / Zdroj: youtube.com

Poměrně špatná epidemická situace je také ve Středočeském kraji a v Plzeňském kraji. Vláda ale zatím bude jednat pouze o opatření pro Karlovarsko a Královéhradecko. Jsou tam velmi vytížené nemocnice.

PSALI JSME: JAN HAMÁČEK ŘEKL, ŽE BY SE DĚTI MOHLY VRÁTIT DO ŠKOL, KDYBY SE TESTOVALO DVAKRÁT TÝDNĚ: STARŠÍ ŽÁCI BY SE MOHLI TESTOVAT SAMI

PŘIPOMÍNÁME: „PŘIŠLI NA UDÁNÍ“: PROČ VE FITNESS CENTRU, KDE CVIČÍ HANKA KYNYCHOVÁ, ZASAHOVALA POLICIE

Share