Vít Rakušan uvedl, že v ruské armádě panuje chaos: ministr také řekl, jak dlouho válka ještě může trvat

Aktuálně největší boje na Ukrajině probíhají východě země a obě armády válčí hlavně o město Severodoněck. Každá ze stran přitom tvrdí, že dosáhla úspěchu a situace je proto nepřehledná. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan říká, že válka může pokračovat ještě velmi dlouho, protože se Ukrajina vzdávat nebude. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

Ukrajinští obránci tvrdě bojují v Severodoněcku a všemi silami se snaží udržet ruský útok na město. Rusko proto sem posílá další vojáky a dle jejich vedení ruská armáda bojuje o průmyslovou zónu města.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Nová fáze války na Ukrajině začala už více než před sto dyn a málokdo čekal, že bude trvat tak dlouho.

„Myslím, že takovou obranu asi nikdo nečekal, stejně jako takový chaos v ruské armádě,“ říká Rakušan s tím, že Rusko původně chtělo obsadit celou Ukrajinu.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Co se týče Severodoněcku ukrajinská strana naopak tvrdí, že okupační armáda naopak kontroluje pouze průmyslové předměstí.

Rakušan zdůraznil, že taktika Rusů selhala a blesková válka byla neúspěšná. Zmínil se také o selhání plánování vojenské akce a nízké kvalitě armády.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Ukrajinci naopak předvedli, že jim jde o svrchovanost vlastní země,“ prohlásil ministr a dodal, že válka může trvat ještě velmi dlouho, protože Ukrajinci za své území bojují velmi statečně a bitva o každou čtvrť Severodoněcku je tomu příkladem.

PSALI JSME: MANŽELSKÝ PÁR ZŘEJMĚ NAŠEL OBÁLKY S PENĚZI UKRAJINSKÉ RODINY A NEVRÁTIL JE: CO JIM NYNÍ ZA TO HROZÍ

PŘIPOMÍNÁME: „MÁME JEDNU Z NEJNIŽŠÍCH MEZD VŮBEC“: JOSEF STŘEDULA NEVYLUČUJE, ŽE BY MOHLO DOJÍT K PROTESTNÍM AKCÍM

Share