Manželský pár zřejmě našel obálky s penězi ukrajinské rodiny a nevrátil je: co jim nyní za to hrozí

Manželský pár Ukrajinců z Plzeňska našetřil několik desítek tisíc korun, které plánoval použit jako pomoc svým příbuzným, kteří zůstávají v zemi, která se brání před ruskou agresí. Když chtěli peníze poslat domů, obálky s bankovkami se mu vytrousily v obchodním domě. Starší manželský pár je našel a nález utajil. Nyní je čeká soud. Píše o tom web novinky.cz.

V policii oznámily, že ve dvou obálkách bylo 40 000 korun a na kamerách bylo zjištěno, že peníze sebral jiný manželský pár a nález neoznámil.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Osmapadesátiletou ženu a o dva roky staršího muže za to obvinil policejní komisař z přečinu zatajení věci,“ prohlásila policejní mluvčí na Plzeňsku Michaela Reindlová. Manželskému páru hrozí až rok vězení.

Policisté dvojici ztotožnili velmi rychle, ale když k ním přijeli za několik dní, pár již byl na dovolené v Karibiku.

Policie / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Jurij, který v Česku žije již několik desítek let řekl, že tyto lidé tyto peníze nepotřebovali a je mu divné, že zapírali svou vinu.

Peníze muž chtěl poslat svým rodičům na Ukrajinu, kteří potřebují nakoupit léky.

Peníze/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ukrajinec tvrdí, že peníze dál do dvou obálek a před tím, než je měl vyměnit na americké dolary, zajel do Makra nakoupit ještě nějaké dárky pro rodinu.

U kasy ale zjistil, že obálky v kapse chybí. Kamerový systém potvrdil, že je sebral manželský pár, který nyní tvrdí, že v obálkách nebyly peníze ale jejich staré účtenky, které ztratili během nákupu.

PSALI JSME: VLÁDA PLÁNUJE NAVÝŠIT PLATY VE VEŘEJNÉM SEKTORU: MINISTR MARIAN JUREČKA ALE ŘEKL NA CO KABINET V TÉTO OTÁZCE NEPŘISTOUPÍ

PŘIPOMÍNÁME: DAGMAR PATRASOVÁ MŮŽE PO NEHODĚ ŘÍDIT AUTO DÁL: K SITUACI SE VYJÁDŘIL MLUVČÍ PRAŽSKÉHO MAGISTRÁTU

Share