„Vím, jak on platí výživné“: Tchyně mi podala peníze, což jsem od ní vůbec nečekala

Myslela jsem, že máme šťastné manželství. Starala jsem o děti a domácnost, manžel pracoval. Společně jsme řešili všechny problémy. A byla jsem ráda, že jsme měli doma příjemnou atmosféru.

Ale v den, kdy naše dcera šla do první třídy, se všechno stalo. Manžel přišel z práce dřív, byla jsem tak šťastná, spěchala jsem ho obejmout. Myslela jsem, že půjdeme všichni společně do kavárny.

Manžel mě ale odstrčil stranou, jako cizího člověka. Zeptal se mě, kde je kufr. Nechápala jsem, co se děje. Myslela jsem si, že má nějakou naléhavou služební cestu, ale manžel mi řekl:

„Jsem unavený, už to nevydržím. Není to služební cesta, mám jinou rodinu. Mám ženu, ona má děti. Už s tebou nebudu žít.“

Rozchod / Ilustrační foto / Zdroj: psy-chat.ru

Byla jsem tak rozzuřená, že nedal příležitost jemně vysvětlit situaci dětem, že jsem dokonce zapomněla plakat. Manžel zabručel: „Promiň“, nechal klíče a odešel.

Děti nechápaly, co se děje. Dcera plakala, z nějakého důvodu se rozhodla, že táta odešel kvůli škole. Syn si mlčky hrál s autíčky.

Manžel zmizel z našeho života, ale platil mizivé výživné.

O něco později jsem se dozvěděla, že jeho druhou rodinou je žena se dvěma dětmi z předchozího manželství. Milenka potřebovala peníze, a tak manžel odešel pomáhat. Také platí úvěr na byt.

Matka a dvě děti / Ilustrační foto / Zdroj: yaroslav-samoylov.com

Ale rozhodla jsem se, že ho o nic nepožádám. Pokud chce vidět děti, ať přijde a prosí.

Pracovala jsem tvrdě, ale stále jsme neměli dost peněz.

Jednou jsem nechala dceru s horečkou doma a šla vyzvednout syna ze školky. Tam jsem uviděla moji tchyni. Pozdravila jsem a ona řekla, že si mnou chce promluvit.

Mluvila jsem s ní chladně, ale žena mě překvapila. Řekla, že lituje hlouposti svého syna a chtěla by alespoň někdy vidět vnoučata.

Žena / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podala mi obálku a přiznala:

„Vím, jak on platí výživné. Neschvaluji, ale nemohu ho nutit. Trochu jsem našetřila, vezmi to, prosím.“

Dokonce jsem se rozplakala. Řekla jsem, že nepotřebuji peníze od babičky, ať přichází na návštěvu. Někdy může hlídat nemocnou vnučku.

Tchyně se tedy stala naším andělem strážným. Pomáhala nám, jak mohla, začala jsem normálně spát a pracovat. To se stává!

PSALI JSME: MŮJ SYN MI ODMÍTL POMOCI. POŽÁDALA JSEM O VÝŽIVNÉ, ALE ON SE URAZIL A TEĎ MI NECHCE UKÁZAT SVÉ SYNY

PŘIPOMÍNÁME: VEŠKERÝ MŮJ PLAT JDE MÉ BÝVALÉ MANŽELCE A SYNOVI

Share