Veškerý můj plat jde mé bývalé manželce a synovi

„S Petrou jsme se rozvedli před třemi lety. Když moje bývalá manželka podala žádost o výživné, chápal jsem, že ji a našeho syna musím podporovat, takže dodnes dávám více peněz, než bych měl. Problém je, že celý můj plat jde mé bývalé manželce,“ říká Vladimír.

Muž nemůže svou bývalou manželku přesvědčit, aby si našla práci. Z tohoto důvodu, i když jsou rozvedení, Vladimír ji musí dávat všechny své peníze. Je to spravedlivé?

Pár / Ilustrační foto / Zdroj: vplate.ru

„Když jsme se rozvedli, souhlasil jsem se všemi podmínkami, neodmítl platit alimenty. Svého syna miluji a budu se o něj starat, ale moje bývalá přesahuje všechny hranice. Navzdory tomu, že platím výživné a navíc dávám peníze za kroužky a oblečení, Petra říká, že to je normální, mělo by to tak být.

A ona sama nemůže najít si práci. Myslím si, že si práci nehledá. Proč, když živím ji a syna? Petra má práci na částečný úvazek a poté dělá domácí práce a stará se o syna. Kuba se věnuje karate, plavání a chodí do kurzu angličtiny. Za tohle všechno platím já.

Otec a syn / Ilustrační foto / Zdroj: ru.freepik.com

Platím za výlety, za oblečení, nedávno mu dal telefon. Nechci svého syna v ničem omezovat, ale kromě něj mám také úvěr na auto a osobní výdaje. Chápu, že teď je všechno drahé, ale jeho matka by mi mohla alespoň trochu pomoci. A ona mi říká, že vychovává syna, místo aby si uspořádala osobní život.

Tohle nemůže trvat věčně. Ostatní muži platí pouze výživné a vůbec se neúčastní života svých dětí. Ano, podvedl jsem ji a okamžitě jsme se rozvedli, cítím se provinile.

To ale nemůžu a žádám Petru, aby vzala rozum do hrsti a našla si zaměstnání na plný úvazek, aby se mohla starat o sebe a syna. Protože mám pocit, že nejsme rozvedení, jen žijeme odděleně.“

PSALI JSME: OZNÁMILA JSEM MANŽELOVI, ŽE PO ROZVODU S NÍM ZŮSTÁVAJÍ DĚTI A JÁ MU BUDU PLATIT ALIMENTY

PŘIPOMÍNÁME: JE MI 58 LET, NÁHODOU JSEM ZAČAL MILOSTNÝ VZTAH A ZDÁ SE, ŽE JE VÁŽNÝ. UVAŽUJI O ROZVODU, ALE MÁM POCIT, ŽE MOJI PŘÍBUZNÍ TO NEPOCHOPÍ

Share