Více než 200 000 lidí se ve Francii shromáždilo na protest proti očkování

V celé Francii jsou protesty proti rozšiřování opatření pro covid-19 a proti povinnému očkování proti tomuto viru. Tento týden se protestů zúčastnilo více než 200 000 lidí. V sobotu 31. července o tom informoval list Le Figaro s odvoláním na francouzské ministerstvo vnitra.

Protesty ve Francii / Zdroj: youtube.com

Podle policie se shromáždění po celé zemi zúčastnilo 204 090 lidí. Jen v Paříži se shromáždění zúčastnilo více než 14 000 protestujících.

Protesty ve Francii / Zdroj: youtube.com

Během protestů ve Francii bylo zatčeno celkem 19 lidí, uvedl na Twitteru ministr vnitra Gerald Darmanen, z toho 10 v hlavním městě.

Protesty ve Francii / Zdroj: youtube.com

Publikace také upozornila na nárůst násilí. Protestující se střetli s bezpečnostními silami, které použily slzný plyn a vodní děla. Policie začala nasazovat i policisty v civilu.

Protesty ve Francii / Zdroj: youtube.com

Již dříve bylo oznámeno, že při střetech s protestujícími proti povinnému očkování v Paříži byli zraněni tři policisté. Dva policisté spadli do hořícího kontejneru na odpadky a málem se sami zapálili. Uniforma jednoho z nich začala hořet, ale ostatní strážci zákona oheň rychle uhasili. V Paříži byly ohlášeny čtyři protestní pochody. Na zajištění pořádku při demonstracích se podílelo celkem asi 3 000 policistů a četníků.

PSALI JSME: ANO A ČSSD MAJÍ PŘED SEBOU DVA TÝDNY VOLNA: PROČ PŘEDSEDA ANO ANDREJ BABIŠ LETOS NA DOVOLENOU NIKAM NEPOJEDE

PŘIPOMÍNÁME: PLATÍ ODE DNEŠKA: JAKÁ DVA NOVÁ PRAVIDLA, TÝKAJÍCÍCH SE COVIDOVÝCH OMEZENÍ, ZAVEDLA VLÁDA

Share