Veterán těžce snášel následky války: Zachránilo ho setkání s bojovným přítelem

Vojín Mark Lee byl poslán do Afghánistánu jako součást skupiny pro detekci výbušnin. Po celou dobu služby byl vedle něj věrný pomocník-pyrotechnik, pes přezdívaný Reiko. Pes nejednou zachránil život svému instruktorovi a dalším vojákům a Marek se k němu velmi připoutal.

Rayko / Zdroj: YouTube

V roce 2012 ale Marek zemi opustil. Byl zraněn a byl poslán k ošetření domů do USA a jeho věrný přítel pokračoval ve službě v Afghánistánu. Jakmile se muž zotavil, byl komisován z armády – a to byl začátek velmi obtížného období pro veterána. Adaptace na život mimo válku byla těžká.

Mark Lee a Rayko / Zdroj: Facebook

Marka pronásledovaly obrazy a zranění z vojenské minulosti. Jen několik měsíců po propuštění z nemocnice nejprve skončil ve vězení, poté v rehabilitačním centru.

Mark Lee a Rayko / Zdroj: goodhouse.ru

Ale brzy Veterán dostal radostnou zprávu – Reiko služba je u konce! Muž si uvědomil, že jen jeho věrný bojový kolega ho může vrátit do normálního života, a rozhodl se, že udělá vše pro to, aby si vzal psa k sobě.

Mark Lee a Rayko / Zdroj: Facebook

Ve skutečnosti se to ukázalo jako obtížný úkol. Na jeho žádost o uznání jeho práv na Reiko bývalé vedení reagovalo odmítnutím. Zoufalému veteránovi pomohla veřejná organizace Justice for TEDD Handlers, která se zabývá spojením bývalých vojáků se svými služebními psy. Teprve s její pomocí se Markovi podařilo dosáhnout příležitosti, aby se znovu setkal se svým přítelem a vzal ho domů.

Mark Lee a Rayko / Zdroj: goodhouse.ru

Příjezd Reiko změnil Marka k lepšímu a jeho život, který se valil po svahu, se začal vracet do normálu. Ukázalo se, že pes sám potřebuje pomoc. Nyní Reiko spolu se svým pánem navštěvuje kurzy skupinové psychoterapie určené speciálně pro služební psy s posttraumatickou stresovou poruchou.

Mark Lee a Rayko / Zdroj: goodhouse.ru

Těžké vzpomínky na válku už nikdy nezmizí, ale nyní se s nimi Marek a Reiko nemusí vypořádat sami. V nejtěžších chvílích se každý z nich může vždy spolehnout na podporu skutečného přítele.

Mark Lee a Rayko / Zdroj: Facebook

PSALI JSME: PES PŘI PROCHÁZCE JEDE VEDLE PÁNA NA KOLOBĚŽCE: TOTO ZÁBAVNÉ VIDEO ROZESMÁLO CELY INTERNET

PŘIPOMÍNÁME: PES LEŽEL NEHYBNĚ A ZOUFALE SE SNAŽIL SKRÝT NĚCO CENNÉHO: LIDÉ SI MYSLELI, ŽE MAZLÍČEK JE ZRANĚNÝ

Share