“Byl by to úplný paradox“: Jakým problémům čelí lidi bez domova v průběhu koronavirových opatření

Pandemie koronaviru má špatné dopady nejen na zdravotnictví a ekonomiku. Těžké podmínky nyní nastaly i pro lidí, kteří nemají domov. O tom informuje na svých webových stránkách portál idnes.cz.

Bezdomovci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Na nich se také vztahuje zákaz vycházení po 9 večer, chladnější počasí, snažení a déšť také omezují jejich život. “Když zůstanou venku na mraze, mohou z deseti lidí dva opravdu umřít,“ promluvil v rozhovoru národní ředitel sociálních služeb Armády spásy Jan Krupa.

Bezdomovci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle Jana Krupy pandemie moc nezvýšila počet lidí bez domova. “Náš odhad je, že lidí bez domova může být mezi padesáti a sedmdesáti tisíci,“ předpokládají odborníci.

Bezdomovci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Zatím nyní jsou omezené práce pomocného charakteru, během kterých lidi bez domova si mohli přivydělat. “Naopak samozřejmě nedopadne na lidi, kteří jsou na „home officu“. Ti jediní na tom „vydělají“, protože nemají kam chodit,“ uvedl Krupa.

Bezdomovci/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Již delší dobu, za výjimkou vánočních svátků, platí zákaz nočního vycházení. Ředitel sociálních služeb Jan Krupa psal ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi, aby se to nevztahovalo na lidí bez domova. “Byl by to úplný paradox, aby člověk bez domova byl ještě potrestán za to, že nemá kde bydlet,“ míní Jan Krupa.

ČTĚTE TAKÉ: NEČEKANÉ POČASÍ V ČR: JAKÉ KRAJE MAJÍ SILNIČNÍ TAHY POD SNĚHEM

PSALI JSME: MALÁČOVÁ CHCE NAVRHNOUT DALŠÍ ROUŠKOVNÉ PRO SENIORY: ŠÉFOVÉ STRAN NEVYLUČUJÍ PODPORU VYPLACENÍ MIMOŘÁDNÉHO PŘÍSPĚVKU PENZISTŮM, OPOZICE VŠAK TVRDÍ, ŽE JE TO ČÁST PŘEDVOLEBNÍ KAMPANĚ

Share