„Věřím, že by se mohlo rozvolnit“: Jak překonat covid c Česku podle infektologa Ladislava Machaly

Infekční nemoc covid-19 Moho občanů v ČR podceňují. O tom promluvil infektolog, vedoucí AIDS centra Fakulní nemocnice Bulovka a profesor z 3. lékařské fakulty Ladislav Machala v rozhovoru pro online portál Seznam Zprávy.

Ladislav Machala/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V loňském březnu byly zaznamenány první případu divoké nákazy. Neutekl rok, a již Česko má přes 1 000 000 nakažených ve státu, což je relativně hodně. Dnes se nemoc šíří mezi lidi nekontrolovaně a nové mutace viru by mohli stav jenom zhoršit.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Infektolog Ladislav Machala však varuje, že 60 procent nakažených covidem nemá žádné zdravotní potíže a pro si ani nejdou udělat testování. Může to znamenat, že skutečně c Česku nemoc překonalo kolem dvou milionů lidí.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Pro to, aby nákaza byla pod kontrolou, je třeba, podle slov infektologa, zavést opakovaný přísný lockdownem, během kterého se musí zvětšit kapacity na očkování a naočkuje se co nejvíce lidí.

Laboratoř/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

„Věřím, že by se mohlo rozvolnit, až budou proočkovány dva až tři miliony lidí. Bude to bohužel trvat dlouho,“ promluvil odborník Machala v rozhovoru. Dodal, že důvodem bude ne nedostatek vakcín, ale hlavně logistika.

ČTĚTE TAKÉ: INFIKOVANOST COVIDEM SE NEMĚNÍ: KOLIK POZITIVNÍCH TESTŮ PŘIBYLO V SOBOTU

PSALI JSME: HAMÁČEK PROMLUVIL O NOVÉ NOVELE ZÁKONU, PODLE KTERÉ BUDOU TRESTAT PODNIKY, PORUŠUJÍCÍ OPATŘENÍ

Share