Jak se dá krásně vyzdobit půdu v květináči: Je to nejen krásné ale i velmi užitečné pro rostliny

Pěstování pokojových květin v květináčích na okenním parapetu je dlouholetou tradicí. Ale oblíbený koníček má i své nevýhody, setkávají se s nimi jak zkušení pěstitelé květin, tak začátečníci.

Květiny / ilustrační foto / Zdroj: ryazanameli.ru

Stává se, že země v květináčích začíná být utažena nepříjemným bílým povlakem, začíná se v ní tvořit plíseň.

Dnes bychom vám chtěli prozradit o technice, která se jmenuje mulčování. Zde je několik plusu provedeni této techniky i u vás doma:

– atraktivní vzhled v květináčích bez plísní;

– půda udržuje vlhkost a rostlina zůstává v pohodlných podmínkách;

– krásné kameny a kousky kůry dlouho udržují atraktivní vzhled;

Květiny / ilustrační foto / Zdroj: remontkit.ru

Co si vybrat pro mulčování doma

Říční písek, kamínky. To vše najdete na procházce. Musíte je však zahřát v troubě, aby se do květináče nedostala neznámá infekce. Poté písek můžete nasypat do vašeho květináče. Nasypat toho tam máte cca 1 centimetr. Tato metoda funguje zvláště dobře u kaktusů a dalších sukulentů.

Květiny / Zdroj: optim1stka.ru

Umělé kamenivo (keramzit). Obvyklé ho ukládají na dno květináče jako drenáž, ale také na povrchu vypadá slušně, hlavní věc je vybrat malé čisté kuličky. Zdobí povrch a póry shromažďují přebytečnou vlhkost.

Květiny / Zdroj: optim1stka.ru

Perlit a vermikulitem. Pokud tímto zakryjete povrch země, vypadá to také velkolepě. Hlavní věc, nesypte toho do květináče moc. Plně bude stačím 0,8-1 cm. A nezapomeňte na zalévání vaší květiny.

Květiny / Zdroj: optim1stka.ru

Skořápky ořechů. Vlašské ořechy již dlouho zdobí květináče. Složení skořápky zahrnuje přírodní antiseptikum, dává květince dodatečnou ochranu proti plísním, což rostlině jen prospěje.

Květiny / Zdroj: optim1stka.ru

Rašeliník. Velmi užitečný pro rostliny, mech chrání kořeny před téměř jakoukoli hrozbou. Pokrývá půdu, vyrovnává mikroklima kolem sazenic, ničí bakterie a hnilobu. V květináči vypadá velmi pěkně. Ideální pro tropické rostliny: kapradiny, orchideje, monstery.

Květiny / ilustrační foto / Zdroj: remontkit.ru

Květiny / ilustrační foto / Zdroj: remontkit.ru

PSALI JSME: POKOJOVÉ KVĚTINY, KTERÉ PŘINÁŠEJÍ BOHATSTVÍ A POZITIVNÍ ENERGII

PŘIPOMÍNÁME: HOLKA SI VŠIMLA KVĚTINY NA TERASE: KDYŽ CHTĚLA ZJISTIT, KDO JE TEN TAJNÝ OBDIVOVATEL, UKÁZALO SE, ŽE JE TO SOUSEDSKÉ ZVÍŘE

Share