Ve stáncích se již sbírají podpisy za kandidaturu Babiše na prezidenta: končící premiér tvrdí, že nemá s tím nic společného

Byl odstartován sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše na Hrad. Stánků by po celé republice mělo být až padesát. Končicí premiér však říká, že za iniciativou nestojí a možnou kandidaturu zatím nekomentuje. Je prý soustředěn na předání vlády. Informuje o tom CNN Prima NEWS s odkazem na idnes.cz.

„Je to spontánní občanská iniciativa. Uvidíme, jaký bude zájem,“ uvedl autor petice Miloslav Ondra, který říká, že stánků bude kolem padesáti. První se objevil v Praze.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Za téměř tři hodiny se podepsalo údajně kolem 150 lidí, což autory iniciativy překvapilo. Zájem o petici mají hlavně senioři.

Babiš tvrdí, že za touto činností nestojí a jsou to prý lidé, kteří ho podporují. O své kandidatuře na prezidenta zatím nechce mluvit, protože je zaneprázdněn jinou práci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„A kandidátů na prezidenta je stále víc a víc, takže bude velký výběr,“ podotkl politik o volbách na Hrad, které se budou konat v roce 2023.

Pro kandidování na prezidenta Babiš musí sehnat padesát tisíc podpisů nebo podporu 20 poslanců či 10 senátorů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády v demisi je podle průzkumů favoritem a mohl by získat ve volbách podle agentury Median 28,5 % hlasů.

Dokonce si i Miloš Zeman přeje, aby Babiš byl dalším prezidentem. Hlava státu také netajila, že podporovala hnutí ANO ve sněmovních volbách.

PSALI JSME: JANEK LEDECKÝ SE PUSTIL DO ROMANA PRYMULY: HUDEBNÍK UVEDL, ŽE EPIDEMIOLOG DOPORUČUJE OPATŘENÍ A ZÁROVEŇ NA TOM VYDĚLÁVÁ

PŘIPOMÍNÁME: NOVÁ OPATŘENÍ I PRO OČKOVANÉ: VLÁDA ZAVÁDÍ TESTOVÁNÍ A MŮŽE SE ZMĚNIT DOBA PLATNOSTI CERTIFIKÁTU

Share