Janek Ledecký se pustil do Romana Prymuly: hudebník uvedl, že epidemiolog doporučuje opatření a zároveň na tom vydělává

Zpěvák a kytarista Janek Ledecký se rozhodl říct epidemiologovi a bývalému ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi, co mu na něm vadí. Řekl, že radí opatření proti koronaviru, ale zároveň díky tomu vydělává. Bývalý ministr ale prohlásil, že to není pravda. Mluvili o tom v pořadu Co Čech, to politik! v CNN Prima News.

Hudebník bývalému ministrovi řekl, že s ním má osobní problém. Podle něj stejný problém pravděpodobně mají i mnozí další občané, kteří nevidí smysl v opatřeních proti koronaviru.

Janek Ledecký / Zdroj: youtube.com

„Doporučujete opatření, tedy testování, vakcinaci, používání ochranných prostředků, a současně se vy a vaše rodina účastníte byznysu, tedy firem, které se zabývají testováním,“ uvedl Janek Ledecký.

Řekl také, že nepochybuje, že známý epidemiolog je odborníkem ve svém oboru. Dodal, že nikdy nebyl v podobné situaci, a tak ho zajímalo, jak to epidemiolog odděluje.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Roman Prymula odpověděl, že se mu rozhodně nelíbí, když zaznívají podobné věci, protože v takovém byznysu nikdy nebyl.

Janek Ledecký ale pokračoval a řekl, že na jaře se Roman Prymula stal externím poradcem skupiny Agel.

Janek Ledecký / Zdroj: facebook.com

Do této skupiny patří firma Avenier, která se v ČR zabývá distribucí očkovacích látek od společnosti Moderna. Roman Prymula přiznal, že je pro tuto firmu konzultantem.

Koncem léta však dozorčí radu této firmy opustil také známý epidemiolog Rastislav Maďar. Místo něj tam začal působit Roman Prymula.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Hudebník dodal, že tato společnost má významnou část testovacího byznysu. Podle epidemiologa se ale firma nezabývá samotným testováním.

Roman Prymula vysvětlil, že firma se zabývá především distribucí vakcín a že na tom moc nevydělává. Navíc v dozorčí radě je teprve od srpna, tedy něco přes tři měsíce.

Janek Ledecký / Zdroj: youtube.com

Zpěvák se ještě rozhodl promluvit o firmě Medimun, kterou řídí dcera Romana Prymuly Karolína. Firma chtěla na konci léta získat dotaci 650 tisíc Kč, po které by se mohla věnovat výrobě dezinfekčních prostředků.

Roman Prymula potvrdil informaci, že firma o dotaci požádala, ale pak ji nevzala. Popřel však, že by firma vyráběla podobné výrobky, podle něj vyrábí kosmetiku. Podobné informace byly v médiích, ale řekl, že to není pravda.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Dodal, že policie v této věci dokonce prošetřila trestní oznámení, nicméně bylo uzavřeno, protože se tato informace nepotvrdila.

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, PROČ NAVRHNUL POVINNÉ OČKOVÁNÍ PRO NĚKTERÉ SKUPINY LIDÍ: NOVÁ VLÁDA ALE MÁ MOŽNOST VYHLÁŠKU ZRUŠIT

PŘIPOMÍNÁME: „VAKCÍNY JSOU ÚŽASNÁ POMŮCKA, ALE NE NÁHRADA PŘIROZENÉHO IMUNITNÍHO SYSTÉMU“: ZDENĚK HOSTOMSKÝ PROMLUVIL O IMUNITĚ PO PRODĚLÁNÍ NEMOCI

Share