Václav Klaus kritizuje rozhodnutí Ústavního soudu: „Vynucená změna přinese roztříštěnější politickou scénu,“ řekl bývalý prezident

Exprezident Václav Klaus byl s rozhodnutím Ústavního soudu nespokojen. Byla zrušena část volebního zákona. Podle něj šlo o čin, který může vést k destabilizaci situace. Nyní je již ekonomická a zdravotní krize a to může jen zhoršit situaci. Informoval o tom web novinky.cz.

Pro Václava Klause bylo takové rozhodnutí nečekané. Byl s tím nespokojený a vysvětlil, že to ovlivňuje přípravu na volby i samotný průběh voleb.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle něj budou tyto změny různě ovlivňovat různé volební politické subjekty. Samozřejmě je to jen jeho osobní názor a Ústavní soud je hlavním soudem v zemi.

„Ústavním soudem vynucená změna v každém případě přinese slabší vlády, chaotičtější koalice a roztříštěnější politickou scénu,“ řekl Václav Klaus.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Bývalý prezident také předpokládal, že spoluautorem současné verze zákona by mohl být předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Soudce Ústavního soudu Jan Filip ale ještě dříve zpochybnil to. Vysvětlil, že všichni zákonodárci, kteří zasahovali do návrhu zákona jsou podepsáni.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Podle jeho názoru by soudci měli být konzervativnější a zdrženlivější, protože nyní tyto přijaté změny „znefunkčnily volební systém“.

Václav Klaus se domnívá, že Ústavní soud začal hrát politické hry, tak se stal politickým hráčem. Podle něj to bude mít v budoucnu velké důsledky.

Václav Klaus / Zdroj: youtube.com

Rozhodnutí soudu se nelíbilo ani současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Podle něj je třeba najít shodu na nějaké nové variantě zákona, jinak by to mohlo krizi zhoršit.

PSALI JSME: “POTŘEBUJEME LŮŽKA VYPRÁZDNIT”: ADAM VOJTĚCH PROZRADIL, ČEHO SE BOJI NEJVÍC

PŘIPOMÍNÁME: «STAČÍ CHVILKA A MÁM NA CHVÍLI JEN JEDNO OKO“: YVETTA BLANAROVIČOVÁ MUSELA DO NEMOCNICE A UKÁZALA SE FANOUŠKŮM S OBVAZEM PŘES OKO

Share