“Potřebujeme lůžka vyprázdnit”: Adam Vojtěch prozradil, čeho se boji nejvíc

34letý exministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ve dnešní době rozhodl na CNN Prima News vyjádřit o koronavirové epidemii a také o svém případném návratu do politiky.

Adam Vojtěch byl dobrým ministrem zdravotnictví, který odešel že své funkci dobrovolně na podzim. Podle jehož slov, návrat do politiky ještě neplánuje, protože nemá ambici.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Už dlouhodobě Vojtěch doufá, že současný ministr zdravotnictví Jan Blatný situaci v Česku zlepší. Adam ale je jistý, že moc častá výměna ministrů nebude dobře působit na situaci ve státu.

Podle něho, dnes je nejhorší to, že počet lůžek na nemocnicích je omezený. “Lůžka na JIP nemohou přijímat necovidové pacienty, což muže mít devastující odpad na zdravotní stav společnosti. Toho se bojím nejvíc,” uvedl Vojtěch.

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

Exministr také dodal, že velké množství onkologických pacientů musí dlouhodobě čekat na léčbu, což je velmi špatně pro jejich zdravotní stav. “Potřebujeme lůžka vyprázdnit,” uvedl Adam.

Vojtěch také dodal, že koronavirus má také negativní vliv na personál, který denně má náročnou práci. Podle něho, většina zdravotníků muže v budoucnu odejít, protože mohou “vyhořet.”

Adam Vojtěch/Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: VÍCE NEŽ 1 MILION NAKAŽENÝCH OD LOŇSKÉHO JARA, 9 057 NOVÝCH PŘÍPADŮ NÁKAZY BYLO ODHALENO V ÚTERÝ

PŘIPOMINAME: „MÁM PRO VÁS DOBROU ZPRÁVU“: PŘEDSEDA VLÁDY ANDREJ BABIŠ PROMLUVIL O ZÁMĚRU ČESKA KOUPIT LÉK BAMLAN PROTI KORONAVIRU, MÁ ZAMEZIT ZHORŠOVÁNÍ PRŮBĚHU NEMOCI

Share