Šíření koronaviru v Česku: více než 1 milion nakažených od loňského jara, 9 057 nových případů nákazy bylo odhaleno v úterý

Za celou dobu epidemie koronaviru v Česku počet lidí, kteří měli tento virus překročil 1 milion. To je zhruba 10 procent obyvatel země, které byly testovány a výsledek testu byl pozitivní. V úterý bylo odhaleno 9 057 nových případů nákazy koronavirem. Index rizika se díky snížení reprodukčního čísla snížil na 70 bodů.

V úterý bylo provedeno 28 938 PCR testů a 27 105 antigenních testů. Celkem bylo v úterý odhaleno 9 057 nových případů nákazy koronavirem. To je o 133 případů méně než minulé úterý.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

Počet aktivních případů je nyní 93 043. Počet hospitalizovaných pacientů v nemocnicích je 5 811. Z toho ve vážném stavu je 1 002 lidí.

Počet všech případů nákazy koronavirem za celou dobu epidemie od jara 2020 přesáhl 1 milion. Jde jen o ty lidi, kteří byli testováni a jejich výsledek se ukázal jako pozitivní. Kvůli koronaviru za tu dobu zemřelo 16 683 lidí.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Epidemická situace v Česku je nejhorší v okresech jako Sokolov, Cheb a Trutnov. Za posledních 7 dní bylo v Chebu 1 139 nakažených na 100 tisíc obyvatel.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Snížilo se také rizikové skóre na 70 bodů ze 73 bodů. Stalo se tak díky tomu, že se snížilo reprodukční číslo pod hodnotu 1, nyní je to 0,99.

Další tři ukazatele ovlivňují index rizika. Snížil se například počet nakažených na 100 tisíc obyvatel, snížil se i tento ukazatel mezi seniory.

Trendový profil aktuálního počtu osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Ale počet hospitalizovaných, u kterých se koronavirus prokázal až v nemocnici je stále kolem 48 procent. To znamená, že tento ukazatel se téměř nezměnil.

Testování / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Více než dva týdny index rizika odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti. Opatření odpovídají ale v souladu s pátemu stupni a vláda je zatím nehodlá zmírnit. Hlavním cílem je nyní snížit počet hospitalizovaných pacientů, aby nemocnice nebyly přetížené.

PSALI JSME: MONIKA BABIŠOVÁ ZŘEJMĚ VYCESTOVALA DO ZAHRANIČÍ: VLÁDA ALE DLOUHODOBĚ CESTY MIMO ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY NEDOPORUČUJE

PŘIPOMÍNÁME: EPIDEMIOLOG PRYMULA PROHLÁSIL, ŽE SE VAKCÍNY MOHOU MĚNIT KVŮLI MUTACÍM KORONAVIRU: TO BY MOHLO VÉST K PŘEOČKOVÁNÍ LIDÍ, KTEŘÍ VAKCÍNU JIŽ DOSTALI

Share