Václav Havel odešel do hvězdného nebe před 10 lety: Kdo byl nejdůležitější ženou bývalého prezidenta České republiky

Václav Havel je považován za nejlepšího prezidenta a spisovatele v České republice, a jeho práce se staly symbolem v celé střední Evropě na konci 80. let. Byl úžasným politikem, ale se ženy se mu na začátku až moc nedařilo.

Václav Havel/Zdroj: youtube.com

Jehož osudovými ženy se staly ty, které měly podobný charakter jako jeho maminka, která byla dominantní a Václav byl na ní velmi závislý. Před lety Havel portálu BBC řekl, že jeho první žena byla mamince velice podobná.

Václav Havel a Olga Šplíchalová /Zdroj: blesk.cz

Podle jehož slov, i Dagmar Havlová byla také dominantní ženou, která mu moc pomáhala. Havel přesně díky své dominantní mamince dosáhl úžasného vzdělaní. Také svému synu vždy říkala, že míra dosaženého vzdělaní také závisí od výběru partnerky.

Jeho první ženou byla Olga Šplíchalová, která se nikdy nelíbila mamince Havla, protože měla nedokončenou učňovskou školu. S níž Havel šťastně žil až 32 roky, ale v roce 1996 Olga zemřela.

Dagmar Havlová/Zdroj: youtube.com

Tehdy Olga Václavu řekla, aby po její smrti nebyl sám, což Havel poslouchal a našel si další dominantní ženu Dagmar, se kterou se oženil v roce 1997. Svou lásku Dagmar vždy ukazovala svou péči, když Václav byl nemocný. Byla s nim až do poslední chvíle jeho života, a oba byli velice šťastní.

Václav a Dagmar Havlovi/Zdroj: instagram.com

PSALI JSME: MINISTERSTVO OBRANY HLEDÁ AMBULIFT, ABY PREZIDENT MOHL NASTOUPIT DO LETADLA: JE ALE PRAVDĚPODOBNÉ, ŽE MILOŠ ZEMAN ZATÍM NIKAM CESTOVAT NEBUDE

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ KRAMPOL MÁ ZA SEBOU OPERACI SRDCE: JEHO KAMARÁD PROZRADIL, JAKÝ BYL DŮVOD A JAK SE HEREC CÍTÍ

Share