Ministerstvo obrany hledá ambulift, aby prezident mohl nastoupit do letadla: je ale pravděpodobné, že Miloš Zeman zatím nikam cestovat nebude

Resort obrany se už třikrát pokusil najít firmu, která by mohla poskytnout zvedací plošinu, aby hlava státu Miloš Zeman mohl nastoupit do letadla. Všechny tři pokusy však byly neúspěšné. Informuje o tom server Seznam Zprávy.

Posledních několik měsíců prezident strávil buď na zámku v Lánech, nebo v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde byl v říjnu hospitalizován. Často potřebuje lékařskou pomoc, protože se jeho zdravotní stav v poslední době zhoršil.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Ministerstvo obrany se mezitím snažilo najít firmu, která by mohla zajistit potřebné zařízení, které by mohlo zvedat prezidenta do letadla. To je nutné, protože hlava státu už téměř nechodí sama, ale pohybuje se na vozíku.

Resort se snaží najít takzvaný ambulift, přestože už je dostatečná pravděpodobnost, že prezident v dohledné době nikam létat nebude.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman letos letěl jen do Vídně a Bruselu a v září byl v Brnu, kde zahájil školní rok. Poté kvůli svému zdravotnímu stavu, kdy často potřeboval pomoc lékařů, už nikam necestoval.

Už bylo vypsáno tři výběrové řízení na ambulift. Do prvního a druhého kola se nikdo nepřihlásil. Do třetího kola se přihlásila pouze jedna společnost, nevyhovovala však požadavkům, které armáda ohlásila.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Nabídka, kterou zaslala jediná firma, jež se do výběrového řízení přihlásila, nevyhovovala požadavkům 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely,“ řekl pro Seznam Zprávy Marek Vala z tiskového oddělení resortu.

Je známo, že resort zrušil výběrové řízení 7. prosince. Jak ministerstvo plánuje v budoucnu hledat potřebné zařízení zůstává neznámé.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

Dříve se v zakázkách psalo, že pro prezidenta by bylo nutné zajistit 10 až 20 letů do roku 2023. Smlouva měla odhadovanou cenu 2,4 milionu Kč. Společnost by vždy měla dodat toto zařízení na letiště Kbely, kdy by hlava státu odlétala nebo se vracela.

PSALI JSME: VLASTIMIL VÁLEK VYZVAL LIDI, ABY SE VZDALI VEČÍRKŮ NA SILVESTRA: „KAŽDÝ Z NÁS BY MĚL MYSLET NA NAŠE DĚTI A BUDOUCNOST“

PŘIPOMÍNÁME: NEJVĚTŠÍ HROZBA PRO LIDSKÉ ZDRAVÍ: MINISTŘI G7 UČINILI PROHLÁŠENÍ O NEBEZPEČÍ NOVÉ VARIANTY KORONAVIRU OMIKRON

Share