V úterý byl odhalen rekordní počet nakažených za celou pandemii: zhoršuje se situace i v nemocnicích

Epidemiologická situace se stále zhoršuje, virus se šíří rychleji. V úterý bylo odhaleno 22 479 nových případů nákazy, což je rekord za celou pandemii. Dříve bylo nejvíce 17 778 pozitivních testů a to bylo 6. ledna. Informuje o tom TN.cz.

Minulé úterý laboratoře odhalily 14 558 případů nákazy, což je o 7 921 případů méně. Toto úterý bylo provedeno 79 389 PCR testů a 43 031 antigenních testů.

Denní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Reprodukční číslo je již 1,32, i když ještě den předtím to bylo 1,24. To znamená, že virus se šíří rychleji.

Zhoršuje se také situace v nemocnicích. K úterý bylo hospitalizováno 4 425 lidí, z toho 661 pacientů je ve vážném stavu. Minulé úterý bylo v nemocnicích 3 585 lidí, což je o 840 pacientů méně.

Denní přehled počtu provedených PCR a antigenních testů / Zdroj: mzcr.cz

Za posledních 7 dní bylo v celostátním průměru 813 případů nákazy na 100 tisíc obyvatel. Situace se ale mezi kraji liší.

Nejhorší je nyní například situace na Šumpersku, kde bylo téměř 1 408 případů nákazy na 100 tisíc obyvatel. Na druhém místě je okres Olomouc, kde bylo téměř 1 359 případů.

Přehled výskytu laboratorně prokázaného onemocnění COVID‑19 podle regionu / Zdroj: mzcr.cz

Nejlepší situace je na Náchodsku, kde bylo 228 nakažených na 100 tisíc obyvatel. 275 případů bylo na Sokolovsku a 284 případů bylo na Chebsku.

Hygienici si také stěžují, že lidé, kterým volají, nezvedají telefony. V průměru dva z pěti lidí, kterým volají hygienici, nereagují. Takové chování lidí jim komplikuje práci.

Trendový profil osob s laboratorně prokázaným onemocněním COVID‑19 / Zdroj: mzcr.cz

Celkem má v Česku dokončené očkování zhruba 6,2 milionu lidí, to je zhruba 58 procent obyvatel země. Rozhodně to nestačí, aby společnost měla kolektivní imunitu.

Psali jsme:„Já musim dělat i jiný další věci, abych byla šťastná“: Veronika Arichteva otevřeně promluvila o svém mateřství

PSALI JSME: V PRŮMĚRU ASI 40 PROCENT LIDÍ NEZVEDÁ TELEFONY, KDYŽ JIM VOLAJÍ HYGIENICI: TO JIM VÝZNAMNĚ KOMPLIKUJE PRÁCI

PŘIPOMÍNÁME: BARTOŠ PROMLUVIL O ROZHODNUTÍ PIRÁTŮ JÍT DO VLÁDY: PŘEDSEDA STRANY ŘEKL, JAKÉ PODMÍNKY SI VYJEDNALI A CO BUDOU DĚLAT DÁL

Share