V průměru asi 40 procent lidí nezvedá telefony, když jim volají hygienici: to jim významně komplikuje práci

Hygienici říkají, že často lidé, kterým volají, nezvedají telefony. Kvůli tomu nemohou normálně trasovat kontakty. O problému už dříve v pořadu Rozstřel hovořila hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Toto chování lidí komplikuje práci hygieniků a má negativní dopad na epidemickou situaci. Informuje o tom portál iDNES.cz.

Podle informací, které byly zveřejněny na Twitteru projektu Chytrá karanténa, odpovídalo na telefonáty hygieniků v poslední době 56 až 64 procent lidí, kterým volali.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mnoho lidí blokuje telefonáty od hygieniků nebo položí telefon, jakmile zjistí, že jim volá hygienik. Žádají proto občany, aby byli odpovědní a odpovídali, když jim někdo volají a vyplňovali potřebné formuláře.

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová si začátkem tohoto měsíce stěžovala, že lidé hovory ignorují. Posílali jim také SMS, ve které psali, kdo jim volá, ale lidé pak telefony stejně nezvedali.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

Podle ní by nejlepší variantou samozřejmě bylo, kdyby lidé používali samotrasování. Ušetřilo by to čas jak pro hygieniky, tak pro samotné lidi.

Doba hovoru přes telefon trvá v průměru 5 až 10 minut. Pokud ale lidé nemají vyplněný formulář, rozhovor může trvat 30 až 40 minut.

Pavla Svrčinová / Zdroj: youtube.com

„Když vyplní sebetrasovací formulář, tak ty rizikové kontakty se v podstatě odbaví samy,“ řekla Pavla Svrčinová v pořadu Rozstřel.

Minulý týden měly hygienické stanice další problém, a to, že začaly každý den dostávat stovky e-mailů od příznivců iniciativy Zlatý špendlík zpěváka Daniela Landy. Podle zákona měli odpovídat na všechny tyto e-maily.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Nyní hygienikům pomáhají trasovat kontakty vojáci, policisté, hasiči i externí call centra. Také hygienické stanice zvýšily počet zaměstnanců.

PSALI JSME: DANIEL LANDA OTOČIL A ODMÍTÁ, ŽE BY VYZÝVAL LIDI K ZAHLCENÍ HYGIENICKÝCH STANIC: ZPĚVÁK TVRDÍ, ŽE JE POUZE „ZESILOVAČEM“

PŘIPOMÍNÁME: MIROSLAV KALOUSEK JE NESPOKOJEN S TÍM, ŽE VLÁDA NYNÍ JEDNÁ JAKO OPOZICE: JE TAKÉ RÁD, ŽE PIRÁTI BUDOU VE VLÁDĚ

Share