Miroslav Kalousek je nespokojen s tím, že vláda nyní jedná jako opozice: Je také rád, že Piráti budou ve vládě

Většina Pirátů, kteří hlasovali na celostátním fóru své strany, koaliční smlouvu podpořila. To znamená, že Piráti budou v nové vládě. Bývalý ministr financí a jeden ze zakladatelů strany TOP 09 Miroslav Kalousek se domnívá, že by se sice vláda mohla obejít bez nich, ale rozhodně by potřebovala podporu jejich voličů. Proto je rád, že Piráti budou ve vládě. Informuje o tom server iROZHLAS.cz.

„Je dobře, když budou mít pocit, že je to i jejich vláda a že ošetřuje i jejich zájmy,“ uvedl Miroslav Kalousek v Interview Plus. Ví, že vláda bude nucena řešit spoustu problémů, takže společnost by ji musela podpořit.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Podle něj se kdysi mohly nelíbit některé výroky členů Pirátské strany zástupcům jiných stran, ale to už je minulost. Nová vláda má nyní programové prohlášení a právě to je budoucnost.

Chápe také, proč je pirátská strana nespokojená s výsledkem voleb, protože má jen 4 mandáty, nicméně je podporuje velké množství lidí.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Místopředsedkyně pirátů Olga Richterová nedávno řekla, že jejich straně se někteří kandidáti na ministry nelíbí. Miroslav Kalousek si ale myslí, že jejich strana teď nemá takovou pozici, aby to mohla ovlivnit.

Podle jeho názoru by Pirátská strana už měla převzít část vládní odpovědnosti, protože už nemá smysl být protestní politickou silou.

Olga Richterová / Zdroj: youtube.com

Kromě toho kritizuje současnou vládu a premiéra Andreje Babiše. Je nespokojený s tím, jak po volbách postupují ministři.

Tvrdí, že současná vláda by i nyní musela dělat maximum pro to, aby řešila problémy státu, například epidemiologickou situaci, která se zhoršuje. Nyní ale vidí, že se kabinet chová jako opozice.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Vyjádřil se i k tomu, že vítěz voleb už údajně není ve veřejném prostoru tak aktivní. Rád by od vítěze slyšel, co hodlá dělat budoucí vláda. Také se mu zdá, že koalice údajně přišla o elán.

Miroslav Kalousek pokračoval a řekl, že pokud nový kabinet hodlá dosáhnout nějaké změny, například řešení situace s koronavirem, měl by mít odvahu. Jako příklad uvedl Rakousko, jak postupovala jejich vláda.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Je zastáncem povinného očkování, nicméně by netrval na tom, aby vláda takto jednala.

Psali jsme:„Svobodný čas budu trávit v knihách, budu si číst a pouštět filmy“: Iva Janžurová prozradila, zda plánuje odchod do důchodu

PSALI JSME: KOCÁB PROZRADIL, V JAKÉM PŘÍPADĚ BUDE KANDIDOVAT NA PREZIDENTA: HUDEBNÍK ŘEKL, KOHO NECHCE VIDĚT NA HRADĚ

PŘIPOMÍNÁME: „JE TO NEZÁKONNÉ A NEHUMÁNNÍ“: BORREL ŘEKL, ŽE BY SE MIGRANTI MEZI BĚLORUSKEM A POLSKEM MĚLI VRÁTIT DOMŮ

Share