V Praze se uzavřela škola kvůli šíření koronaviru: další škola zavřela třetinu tříd

Od středy bude uzavřená na 10 dní Základní škola Chmelnice v Praze. Děti se budou učit distančně. Ve škole v Opavě také muselo jít do karantény 8 tříd ze 24. Nákaza byla potvrzená u školáků a pedagogů. Informuje o tom ČT24.

V pražské škole dle ředitele Václava Havelky bylo potvrzeno nakažení koronavirem u 44 žáků a třetina školáků tím pádem musela do karantény. Škola tak šla na dálkovou výuku.

Škola / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Jakkoli jsme se snažili udržet školu v chodu, šíření viru bylo silnější,“ uvedl šéf školy, že nakažených pořád přibývalo i mezi pedagogy.

Karanténa jednotlivých tříd zatím moc nepomáhá, protože v každé třídě je několik sourozenců a nákaza se může šířit dál.

Školáci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podobné problémy má také Základní škola Edvarda Beneše v Opavě, kde je v karanténě 8 tříd a 7 učitelů. Ve škole se učí 505 dětí ve 24 třídách.

Během plošného testování antigenními testy nákaza byla potvrzená pouze u jednoho žáka. Následně ale ještě jeden pozitivní případ byl objeven o víkendu.

Děti ve školách / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Ředitelka Simona Horáková se ale snaží udržet zařízení v provozu a neustále kontaktuje s hygienou. Třídy, které jsou v karanténě mají dálkovou výuku.

Výsledky plošného testování ministr zdravotnictví Adam Vojtěch označil za příznivé a situace se prý ve školách nezhoršuje.

Adam Vojtěch / Zdroj: youtube.com

V pondělí přibylo 493 nové případy koronaviru, což je jedno z největší čísel od června. V nemocnicích zůstává 139 lidí a 21 z toho v těžkém stavu.

Psali jsme:„Měl jsem možnost řídit kolem třiceti nejrůznějších autobusů“: Václav Kopta je rád, že za volant může sedat i nadále

PSALI JSME: VOJTĚCH ŘEKL, JESTLI OČKOVÁNÍ BUDOU MUSET ABSOLVOVAT TESTY NA KORONAVIRUS: EXPERTI VARUJÍ PŘED NOVÝMI OPATŘENÍMI

PŘIPOMÍNÁME: OKAMURA ŽÁDÁ POSLANCE O ZRUŠENÍ PANDEMICKÉ POHOTOVOSTI: SNĚMOVNA NAKONEC BUDE JEDNAT O UZNÁNÍ PROTILÁTEK

Share