V plném květu: Co dělají květináři s pokojovými rostlinami, aby proměnili okenní parapet v letní záhon

Co víme o péči o pokojové rostliny? Někdo řekne „Zalévání“. Další pomyslí na hnojivo, nebo šťouchněte do půdy v květináči šikovně prstem, a zjistíte, že už je to nějaký čas, co jste ji zkypřili. Všichni lidé nejsou stejní, stejně jako naši zelení mazlíčci. Co je dobré pro jednoho, není dobré pro druhého. Zálivku a hnojivo dávkujeme individuálně. Některé z nich dokonce potřebují destilát, aby mohly chytat hmyz.

Pokojové rostliny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Co tedy můžete udělat pro to, aby nádherně kvetly a zůstaly zelené po celý rok?

Sedm způsobů, jak proměnit váš dům v zahradu

Všechny jsou jednoduché, ale všechny fungují docela dobře.

Oslaďte mu život

Cukr je skvělý způsob, jak podpořit rostliny, aby vyrazily mladé listy a poupata. Rozkládá se na glukózu a fruktózu – což je přesně to, co potřebují. V půllitrové sklenici můžete rozpustit polévkovou lžíci cukru nebo koupit glukózu v lékárně; stačí 5 gramů na sklenici. Rostliny tak získají více energie.

Cukr / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Mimochodem, pokud jste příliš líní na to, abyste se obtěžovali s roztoky, můžete nasypat cukr v prášku přímo do květináče, pak se při zalévání dostane sám ke kořenům.

Ricinový olej

Přesně to, co lékař nařídil pro kvetoucí rostliny. Pro bujný růst a bujné kvetení postačí lžička ricinového oleje na litrovou sklenici.

Pokojové rostliny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Popel

Jedná se o ideální vícesložkové hnojivo, kterému však chybí dusík. Roztok se připravuje ze lžíce (10-15 gramů) popela namočené v litrové sklenici. Před zaléváním ji promíchejte a zalévejte jednou za měsíc.

Slupky z citrusů nebo granátových jablek

Je to dobrý způsob, jak rostliny nejen vyživovat, ale také chránit. Slupky zalijte vodou a nechte 24 hodin louhovat. Poté je sceďte a zalijte vodou, abyste zahnali otravné komáry a jinou havěť.

Aspirin

Všichni slyšeli, jak je to dobré pro řezané květiny, ale proč nezkazit rostliny, které rostou? Každé dva měsíce přidejte tabletu do nádoby na zalévání a zalévejte. Díky aspirinu je zeleň bohatá, rostliny jsou silné a dobře odolávají nemocem, a to nemluvíme o aktivním růstu!

Pokojové rostliny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Šťáva z aloe

Přírodní stimulant, který zachránil mnoho životů, tak proč ho nevyužít i pro pokojové rostliny? Čajová lžička šťávy ze starého listu aloe, který ležel týden v lednici, zředěná v litru vody, podpoří růst a zvětší květy.

Mléko

Stačí lžička mléka na litr. Další možností je naředit ji jedenkrát až desetkrát a otřít listy vatovým tamponem. Stačí ošetření jednou týdně, aby se listy rozzářily.

Pokojové rostliny / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zajistěte rostlinám v květináčích dostatek prostoru, vyměňte stísněné květináče za volné, nerušte je v době odpočinku a pravidelně je zalévejte. Především se ptejte na vlastnosti jednotlivých druhů. A ať se všichni dobře baví.

PSALI JSME: 17LETÁ DÍVKA VYHRÁLA MILION V LOTERII A POLOVINU UTRATILA ZA PLASTIKU: JAK TEĎ ŽIJE A VYPADÁ

PŘIPOMÍNÁME: ČÍNSKÝ ŽENICH OBLÉKL NEVĚSTĚ 60 KG ZLATÝCH ŠPERKŮ

Share