Čínský ženich oblékl nevěstě 60 kg zlatých šperků

Zlato je dobré. A hodně zlata je ještě lepší! Svatba je nepříjemná a náročná záležitost. A někdy v pravém slova smyslu. Nedávno došlo v Číně k nechvalně známé události – ženich dal nevěstě přímo na svatbě spoustu zlatých šperků. A ta chudinka je musela nosit.

Neobvyklá svatba / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Zlato je dobré. A když je zlata hodně, je to ještě lepší!

Tradice obdarovávání nevěsty zlatými náramky je součástí rituálního obřadu a má ukázat štědrost manželovy rodiny. V tomto případě se našel rituál přechodu – každý z novomanželů pochází z bohaté rodiny, má dobré vzdělání a velmi dobře placenou práci. A protože je to tak, náramky musí být větší než obvykle.

Neobvyklá svatba / Zdroj: youtube.com

Neobvyklá svatba / Zdroj: youtube.com

Nevíme, kolik nevěsta váží, ale s 60 kg na krku by se sama z auta nedostala.

Dívka měla na krku zavěšeno 60 náramků po 1 kg. Ano, zlato je docela těžký materiál. Opakovaně jí byla nabídnuta pomoc, nebo dokonce odstraněna zátěž, protože fotografie již byly pořízeny. Pyšná (a chamtivá) kráska však odmítla. Co je moje, to je moje, nebo si to rozmyslí! A tak strávila celé prázdniny.

Neobvyklá svatba / Zdroj: tribunnews.com

Většina Číňanů na tuto zprávu reagovala negativně. Zaprvé se předvádí a chlubí svým bohatstvím. Za druhé, tento zvyk je sám o sobě škodlivý, velmi brání chudým mladým lidem uzavřít manželství, tak proč ho podporovat? No, a banální závist – co bude ta holka dělat s takovou hromadou zlata?

Neobvyklá svatba / Zdroj: tribunnews.com

PSALI JSME: PROČ JIŘINU BOHDALOVOU V DNEŠNÍ DOBĚ OBDIVUJI PŘEDSTAVITELE STÁTU: JAK TO MĚLA ZNÁMÁ HEREČKA V MINULOSTI

PŘIPOMÍNÁME: MANŽEL ZAČAL POŽADOVAT VŠECHNY MÉ ÚSPORY NA JEHO PODNIKÁNÍ

Share